Новини / Бізнес / Як любитель Антарктики став мільйонером
22 грудня 2019, 08:36
Розмір шрифта: А А А

Як любитель Антарктики став мільйонером

Як любитель Антарктики став мільйонером, Столичний підприємець Андрій Іванов, бізнесмен, розвитку бізнесу, інвестор
Як любитель Антарктики став мільйонером

Столичний підприємець Андрій Іванов входить в «золоту сотню» найзаможніших українців. За оцінками НВ, його капітал дорівнює 133 млн дол. У різний час в сферу інтересів бізнесмена, серед іншого, потрапляли металургія, житлово-комунальне господарство, девелопмент. Зараз він — засновник інвестиційного фонду Quarter Partners, який працює з проектами в IT, нерухомості, інфраструктури і фармацевтиці на світовому ринку. Однак все могло скластися інакше. Мало хто знає, але в юності його цікавили дослідження Арктики і Антарктики. І це не єдиний маловідомий факт з його життя.

Служба на авіаносних крейсерах
У 1987 році Андрій Іванов закінчив Вище військово-морське училище імені Фрунзе в Ленінграді (тепер Санкт-Петербург) і отримав диплом інженера гідрометеоролога. Судно, на якому він служив, виявилося на реконструкції на заводі в Севастополі. Іванов вирішив не втрачати часу даром і сходити на бойову службу на протичовновому крейсері «Москва» в Середземне море. Тут він повністю забезпечував політ авіації в метеорологічної групі.

Бойова служба — це також флагманський крейсер «Ленінград» та суду супроводу різних класів.

«Крім бойової служби я три місяці стажувався в гідрометцентрі Севастополя, — додає бізнесмен. — Потім я стажувався на кількох аеродромах, знову ж забезпечуючи авіацію. В результаті я отримав досить цікавий відповідний досвід».

Прослуживши три роки, він остаточно зрозумів, що військова служба — це не його. І вирішив податися в бізнес.

Іванов і Іваново
Його перший системний кейс — це торгівля тканинами. У 1990 році починаючий підприємець виявився в Іваново, відомому своїми ткацькими комбінатами. У нього з‘явилася ідея: стати продавцем для покупців і покупцем — для продавців. Як він сам каже, — «глобальним посередником». Але складність полягала в тому, що в місті він нікого не знав. Допомогло випадкове знайомство, завдяки якому вдалося домовитися про співпрацю.

Незабаром з’явився велике замовлення. Один комбінат побуту готовий був купити велику партію іванівських тканин. Серйозність намірів підтвердила представниця цього сервісного підприємства, яка приїхала в Іваново з сумкою грошей. Сума була значна — за словами Андрія Іванова, він вперше на власні очі побачив цілий мільйон рублів. «Я пам‘ятаю цю угоду, я не спав ніч, тому що за тими мірками це були великі гроші, був великий замовлення», — згадує він.

Угода вдалася, для підприємця вона виявилася цікавою з точки зору реалізації. І одночасно вона допомогла йому заробити достатньо, щоб відчувати себе комфортно і розгорнути подальший бізнес.

сталевий мільйон
Якщо в Іваново бізнесмен вперше бачив мільйон рублів, то мільйон доларів він вперше заробив на контракті з постачання металопродукції. Покупцем був підприємець, який проживав в Австрії. Як це нерідко буває, крім металу він ще цікавився футболом і навіть містив цілу футбольну команду.

З цієї угоди для Андрія Іванова і його ділового партнера Василя Хмельницького почалося серйозне співробітництво з ВАТ «Запоріжсталь». На той момент український металургійний комбінат переживав не найкращі часи і потребував якісному менеджменті. Який йому і забезпечили підприємці. У 1998 році вони системно увійшли в управління підприємством. А вже в 2000 році Іванов став Головою його наглядової ради і залишався на посаді до 2006 року. Інвестиції в «Запоріжсталь» виправдалися: підприємство перетворилося в вертикально інтегрований холдинг з рядом гірничо-металургійних активів.

«На той момент у нас в структурі вже був Запорізький залізорудний комбінат, у нас були тісні відносини з Інгулецьким ГЗК, у нас в портфелі був Запорізький нефтехим, у нас вже було кілька комбінатів по вогнетривів», — пояснює засновник інвестфонду.

Акції ВАТ «Запоріжсталь» були продані на тлі змін кон’юнктури на світовому ринку металопродукції.

Полювання на столицю
Після цієї вдалої оборудки у Іванова і його ділового партнера виявився достатній ресурс, який потрібно було використовувати для нового сюжету. Так з‘явилася ідея освоїти київський ринок.

«Для нас київська майданчик була абсолютно незрозумілою, — ділиться інвестор. — Особисто для мене бізнес в столиці був відкриттям. Це було схоже на полювання в заповіднику по одній простій причині: таких можливостей, як у нас, на той момент в Києві не було ні у кого».

Інтерес бізнесменів реалізувався в створенні Київської інвестиційної групи, в яку увійшов ряд активів. Група також зайнялася скупкою земель сільськогосподарських підприємств на території столиці для подальшої реалізації інвестпроектів по нерухомості.

Незабаром у Іванова з’явилася бізнес-ідея створення системи «єдиного вікна» для поставок комунальних послуг, для реалізації якої був створений «Київенергохолдинг». У сферу інтересів увійшов і виробник медпрепаратів — компанія «Біофарма». Підприємець активно зайнявся і девелоперською діяльністю в українській столиці, щоб надати їй сучасний вигляд.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: