Новини / Бізнес / Як навчитися думати швидше, ніж твій супротивник
11 серпня 2014, 10:28
Розмір шрифта: А А А

Як навчитися думати швидше, ніж твій супротивник

Як навчитися думати швидше, ніж твій супротивник, опонент, мислення, покер
Як навчитися думати швидше, ніж твій супротивник

У дитинстві тренер говорив: «Щоб перемогти, треба бути на голову вище опонента.» Пройшли десятки років, і цю фразу все частіше згадуєш, граючи в покер.

В покері не треба «брати вагу» або бігти стометрівку на кілька сотих секунд швидше, але в покері є levelling — рівні мислення. Хочете виграти — думайте на рівень вище свого опонента.
У своїй книзі «Теорія і практика безлімітного холдему» (NL hold'em: Theory and Practice) Девід Скланскі описує 5 рівнів мислення плюс нульовий. Останній можна було б і не згадувати, але все коли-то проходять цей рівень, а деякі навіть періодично на нього повертаються (наприклад, після чималої дози алкоголю).
Ключові питання першого рівня: які у мене карти? Це рівень новачків, які вже вивчили правила і навіть зіграли кілька роздач. Варіантів відповіді на питання повинно бути два: сильні або слабкі. Якщо сильні, то гравець заходить в гру, може підвищувати ставки (рейзить) і навіть піти олл-ін (ва-банк). Якщо карти слабкі, то опонент їх або викидає на префлопі, або ж він їх викине на будь-яку вашу ставку. Як розумієте, які карти у вас в цей момент — ролі не грає. Якщо ви точно визначили, що ваш опонент «знаходиться» на першому рівні, то ви повинні задати собі таке питання: які саме карти мій опонент вважає сильними, а які — слабкими? Відповідь ви можете отримати як під час самої гри (намагайтеся запам‘ятати, з якими картами цей чоловік заходив у гру), так і під час спілкування з гравцями. Наприклад, буквально вчора сусід по столу розповідав, що ніколи не піде олл-ін, якщо йому роздадуть туз-король, а з кишеньковою парою дам робить величезний рейз (наприклад, замість стандартного підвищення в два рази він двічі підвищував у 7 разів).
Коли людина переходить на другий рівень мислення, його можна називати початківцям покеристів. Він вже починає думати про картах опонента. На цьому рівні перемоги в турнірах в кращому випадку поодинокі, а от перемоги в окремих роздачах з’являються частіше. Такі початківці покеристи досить часто починають вважати себе професіоналами і «точно знають», які у вас карти. Другий рівень — небезпечна пастка, оскільки якщо не працювати над якістю своєї гри, то навіть будучи «регуляром», можна затриматися в ній на довгі-довгі роки, не розуміючи, що відбувається не так.
Третій рівень — це початковий рівень для плюсових гравців. Саме тут результат ваших роздач все менше залежить від карт. Питання рівня: що опонент думає про моїх картах? Обирана стратегія гри зазвичай прямо протилежна прямолінійною: замість ставки з сильною рукою гравець буде грати чек, а замість чека зі слабкими картами піде ставка. Тут з‘являється усвідомлений «плюсовий» блеф.
Гравці першого і другого рівня мислення також блефують, але в 99% випадків це буде відбуватися не тому що «це ідеальна ситуація: я знаю, як відреагує опонент, тому ймовірність перемоги…», а тому, що захотілося, в кіно багато блефують і т.п.»
Четвертий рівень розуміння і гри в покер починає складне нагромадження «я думаю, що він думає, що…». У перекладі на зрозумілу мову покеру це звучить як «Що він думає про те, що я думаю про нього і його руці?». Покеристи четвертого рівня чудово читають опонентів третього рівня. І той, і той рівень вже можуть розкрити блеф опонента по дамі або навіть валет як старша карта (тобто без флеша, без стріта і навіть без пари). Головне — вони при цьому ще й виграють.
Для розуміння п’ятого рівня мислення до опису попереднього додайте ще одне «думаю»: що опонент думає про те, що я думаю про те, що він думає про моїй руці? В оффлайн-покері покеристів такого рівня можна зустріти тільки на серйозних великих серіях або з дуже великими ставками. Гравці та четвертого і п'ятого рівнів часом можуть назвати і номінал і навіть масть ваших карт. Деякі називають це талантом. Інші — фартом. Треті — роботою над собою.
Який би не був ваш рівень сьогодні, тільки від вас залежить, яким він буде завтра. І якщо вам попався опонент сильніше — це не привід здаватися, але можливість перейти на новий рівень мислення і дій.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

5 дивовижних речей про людину

21 листопада 2012, 14:35

Останні новини за сьогодні: