Новини / Бізнес / Економіст розповів, як Україні відповісти на торговельну війну з Росією
4 серпня 2014, 15:30
Розмір шрифта: А А А

Економіст розповів, як Україні відповісти на торговельну війну з Росією

Економіст розповів, як Україні відповісти на торговельну війну з Росією, торгова війна, Росія, Україна, товар, Ярослав Жаліло
Економіст розповів, як Україні відповісти на торговельну війну з Росією

Україна може вжити ряд заходів, щоб відповісти на торговельну війну, яку нам фактично оголосила Росія, закриваючи свій ринок для низки товарів.
Про це в коментарі «Главреду» заявив завідувач відділом економічної та соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень, президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.
«Можна сказати, що, нарешті, ми зіткнулися з ситуацією, яку можна назвати «торговельною війною». Тому що все, що протягом останніх п‘яти років після кожного чиха з російської сторони називали торговою війною, насправді війною не було. Те, що ми маємо сьогодні, — це торгова війна. Ми спостерігаємо фактично фронтальний заборона багатьох видів продукції. При цьому російська сторона не особливо турбується про наявність підстав для таких заборон — звучать в основному політичні обґрунтування, зокрема, глобальне політичне обґрунтування про те, що якщо Україна формує зону вільної торгівлі з Європейським союзом, то слід відразу захищати ринок Митного союзу», — зазначив експерт.
Він також розповів, хто постраждає від таких дій РФ.
«Від заборон росіян, перш за все, страждають наші виробники харчової продукції (молочка, кондитерка, алкогольна продукція тощо). Крім того, страждають машинобудівники: раніше були просто обмеження, а зараз просто не укладаються контракти — ну не потрібно Росії сьогодні купувати українські піввагони. Те ж — і з металургами. Найбільше страждають виробники харчової промисловості, тому що вони найбільше стикаються з обмеженнями. Всі інші страждають остільки, оскільки українських виробників цілеспрямовано витісняли з російського ринку», — розповів економіст.
«Для того щоб зберегти конкурентоспроможність на цих ринках (навіть у випадку нормальних політичних відносин між країнами), нам все одно довелося б істотно змінювати якість продукції. Це було пов’язано з впровадженням нових технічних регламентів Митного союзу, які були введені в 2014 році. Однак трапилася війна, і ті, хто міг ще рік-два щось експортувати в Росію, сьогодні теж виявилися витісненими», — звернув увагу він.
Разом з тим, Він упевнений, що «в України є методи, за допомогою яких вона може пом‘якшити удар від введення Росією заборони імпорту». Експерт перерахував три з них.
«Перший — сприяння географічній диверсифікації експорту тих видів продукції, яка є конкурентоспроможною на інших ринках. Слід зазначити, що навіть та продукція, яка не відповідає технічним регламентам Митного союзу, в принципі, може бути експортована в деякі країни (наприклад, в Африку і інші). Тобто, необхідна методична підтримка наших експортерів в плані виходу на нові ринки (через торговельні місії, фінансову підтримку, кредитування, страхування тощо)», — пояснив він.
«Другий метод — сприяння розширенню внутрішнього ринку для конкретної продукції. Припустимо, та ж металургійна продукція — Україні зараз потрібно багато металу, тому можна розширювати внутрішній ринок», — вважає економіст.
«Третій метод — більш довгостроковий, але його сьогодні складно реалізувати, враховуючи фінансову неспроможність країни. Це — сприяння технічної реконструкції виробництв, щоб вони випускали дійсно конкурентоспроможну продукцію на ринки інших країн (а не на ринок Росії). Це сприяння інвестиційним процесам, залучення зовнішніх інвестицій, повернення вкладених власних коштів. Це питання не завтрашнього дня, а тривалої політики. Але це потрібно робити», — додав Він.
Нагадаємо, Росія фактично оголосила торговельну війну Україні у зв’язку з підписанням нашою країною Угоди про асоціацію з ЄС.
Зараз постійно вводяться заборони на поставки в РФ української продукції, зокрема, полсолнечника, сої, консервів, соків, молокопродуктів і так далі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • ЭРНСТ ТЕЛЬМАН (анонімно) 8 серпня 2014, 10:47 ссылка
    НАЦЕПИТЬ БЕЛЫЙ САВАН И ПОЛЗТИ НА КЛАДБИЩЕ! УКРОПИЯ УЖЕ В ГЛУБОКОЙ ЖОПЕ, А ВСЕ ГОВНОМ БУЛЬКАТЬ ПЫТАЕТСЯ
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: