Новини / Бізнес / Перевірка е-декларацій: який механізм допоможе розкрити доходи топ-чиновників
2 червня 2017, 08:56
Розмір шрифта: А А А

Перевірка е-декларацій: який механізм допоможе розкрити доходи топ-чиновників

Перевірка е-декларацій: який механізм допоможе розкрити доходи топ-чиновників, е-декларація, перевірка декларацій, чиновники
Перевірка е-декларацій: який механізм допоможе розкрити доходи топ-чиновників

Зараз перевірка е-декларацій — суцільне поле для спекуляцій. Корінь проблеми криється в концептуальній зміні підходу до перевірки фінансових даних політиків і чиновників.

Про це в коментарі «Слову і Делу» розповів політолог Андрій Дуда, аналізуючи інформацію про те, що НАПКА втретє не змогло прийняти висновок щодо декларації прем‘єр-міністра Володимира Гройсмана.

«У нас декларантів — понад мільйон. Жоден орган не зможе в повній мірі професійно перевірити такий масив, навіть якщо матиме відповідне фінансове забезпечення. Тому потрібно формувати базу даних е-декларацій. Другий аспект — частина цих декларацій повинна перевірятися певним способом», — міркує Дуда.

За його словами, перш за все, слід розробити програмне забезпечення, яке буде автоматично виявляти неправильне співвідношення доходів і витрат декларанта.

«Крім того, повинна проводитися вибіркова перевірка декларацій, перш за все, по відношенню до політичних посад, чиновників категорії «А» і, можливо, окремих груп держслужбовців категорії «Б». Перелік осіб, які підлягають обов’язковій вибірковій перевірці, треба визначати постановою Кабміну або законом, внісши туди корупціогенні посади. До них, перш за все, належать особи, що підписують фінансові документи», — пояснює фахівець.

Експерт уточнив, що цей перелік може охоплювати максимум кілька тисяч осіб.

«У такому разі у нас з‘явиться шанс якісно перевіряти е-декларації. Інакше постійно будемо мати ситуацію нелегітимної вибірковості. Фактично в цьому величезному масиві все зведеться до того, що нікого не перевірятимуть. Зараз це суцільне поле для спекуляцій», — проаналізував Андрій Дуда.

В кінці березня Володимир Гройсман подав е-декларацію за 2016 рік, згідно з якою, заробітна плата прем’єра в минулому році склала 281 тисячу гривень.

Нагадаємо, 10 травня цього року співробітники НАПКА відповіли на запит журналістів «Слова і Дела» щодо кількості перевірених декларацій. За їхньою інформацією, протягом 2015 і 2016 років не перевірено жодної декларації.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

МВФ вимагає від України вирішити НАБУ прослуховувати топ-чиновників

17 травня 2017, 19:46

У скільки українцям обійдеться любов чиновників до алкоголю

7 березня 2017, 09:00

Останні новини за сьогодні: