Новини / Бізнес / З Одеси хочуть зробити офшор
15 березня 2013, 10:50
Розмір шрифта: А А А

З Одеси хочуть зробити офшор

З Одеси хочуть зробити офшор, інвестиції, Одеський морський торговий порт, офшор
З Одеси хочуть зробити офшор

За 15 років ОМТП зміг залучити більше 300 млн. дол сторонніх інвестицій. У тому числі в СЕЗ вкладено 60 млн. дол
Спеціальна економічна зона «Порто-франко», створена в Одеському морському торговому порту в 2000 році, зіграла ключову роль у залученні інвестицій на підприємство.
Таку думку висловив на засіданні «круглого столу» начальник порту Юрій Васьков. «Це був старт, який допоміг інвесторам повірити в те, що інвестувати в портову інфраструктуру України можна і треба», — зазначив керівник.

За його словами, за 15 років ОМТП зміг залучити більше 300 млн. дол сторонніх інвестицій. У тому числі в СЕЗ вкладено 60 млн. дол Інвестори «Порто-франко» створили близько 700 робочих місць, отримали пільги з податків і зборів на суму близько 19 млн. грн. При цьому створені підприємства принесли в бюджет країни 250 млн. грн. У СЕЗ реалізовано п'ять інвестиційних проектів.

Разом з тим правила існування таких зон в Україні постійно змінювалися. Спочатку була введена процедура узгодження інвестиційних проектів на державному рівні (спочатку це право давалося місцевим органам влади). А в 2004-му пільги для підприємств, що працюють на територіях СЕЗ, взагалі були скасовані, нагадав фахівець.

Начальник порту припустив, що відродження «Порто-франко» може дати друге дихання розвиткові одеського транспортного вузла. Ю. Васьков сказав, що всі успішні європейські порти носять статус вільних. Зокрема — литовський Вентспілс, з яким Одеський порт має намір завтра укласти меморандум про обмін досвідом.

Також керівник повідомив, що силами порту підготовлено законопроект про розвиток СЕЗ в Україні. Один з важливих напрямків, передбачених в документі, — зміна принципу надання преференцій інвесторам СЕЗ. Сьогодні інвестору важливі не податкові пільги, а полегшений режим оформлення документів, погоджень, імпорту сировини, митні преференції, стверджує Ю. Васьков.
Ще один напрямок — це можливість розширення ВЕЗ. За словами глави ОМТП, територія «Порто-франко» вичерпала свої можливості. У порту вважають, що в СЕЗ слід включити території споруджуваного намивного терміналу (19 га) і частково — полів фільтрації.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада 2019, 08:09

Останні новини за сьогодні: