Новини / Бізнес / За кількістю ТРЦ Київ майже наздогнав міста Європи
19 січня 2012, 09:08
Розмір шрифта: А А А

За кількістю ТРЦ Київ майже наздогнав міста Європи

За кількістю ТРЦ Київ майже наздогнав міста Європи, Київ, Торговий центр, нерухомість, девелопери
За кількістю ТРЦ Київ майже наздогнав міста Європи

Протягом 2011 року в столиці Україні відкрилося п‘ять торгових центрів, зараз ведеться будівництво ще дев’яти. А до 2014 року в Києві планується реалізація 29 проектів торговельної нерухомості

Протягом року в Києві відкрилося п‘ять торгових центрів загальною орендною площею 98 890 кв. м. З них найбільшим є друга черга ТРЦ Dream Town (GLA — 45 000 кв.м) з першим в місті критим аквапарком, повідомляє компанія UTG (Українська Торгова Гільдія).

За словами гравців ринку, Оболонь вже перенасичена якісними ТРЦ. Однак незважаючи на це Оболонський район вважається привабливим для розвитку рітейлу в столиці. «Варто зазначити, що ТРЦ на Оболоні є загальноміським типом, саме таких ТРЦ не вистачає на Лівому березі. Серед перспективних районів я б відзначив Харківський масив», — говорить фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.

І якщо раніше фахівці говорили про те, що майбутнє українських торгових площ за спеціалізованими магазинами, то зараз навпаки — за змішаними. Не секрет, що в післякризовий період існують певні проблеми з операторами на ринку, однак ті мережі, які зараз функціонують, є платоспроможними і в стані розміщуватися в нових торговельних центрах.

«Ключових мереж у Києві не так багато, але вони готові активно розвиватися не тільки в Києві, а й по всій Україні. Також з 2010 року на ринок України почали повертатися ті мережі, які пішли з ринку або закрили частину своїх магазинів», — продовжує Костецький.

Якщо говорити про перспективність розвитку торговельних площ в регіонах України, то тут найбільш затребуваними є Харків і Дніпропетровськ, слідом за якими йдуть Донецьк зі Львовом, замикає топ-5 Одеса. Причому Одеса відзначається найдорожчою землею серед зазначених міст для будівництва ТРЦ, і конкуренція в цьому місті досить висока. До слова, протягом 2011 року в регіонах України відбулося відкриття 17 нових об’єктів, загальна площа яких перевищила 200 тис. кв. м.

Крім будівництва великих торговельних центрів, економічна криза призведе до того, що девелопери перейдуть до розвитку невеликих ТЦ площею від 10 до 30 тис. кв. м, вважає генеральний директор консалтингової компанії Knight Frank Ukraine LLC (Київ) Ярослава Чапко.

«Якщо раніше девелопери заявляли торгові центри від 60-70 тис. кв. М, то сьогодні ми про таких форматах забуваємо. Швидше за все, це будуть невеликі ТЦ, що будуються в основному з швидкомонтованих конструкцій. Вони прості в експлуатації, будівництві. Я думаю, що їх площа становитиме від 10 до 30 тис. кв. м», — повідомила вона.

У перспективі невеликі ТЦ будуть розташовуватися переважно в передмісті Києва з метою економії на оплаті комунальних послуг.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Київ у найближчі 20 років планує розбудовувати правий берег

26 лютого, 09:14

У Києві пограбували банк і вкрали 285 гривень

25 травня 2017, 17:25

У метро Києва після подорожчання змінять колір жетонів

24 травня 2017, 18:11

Зниження цін на нерухомість поділило потенційних продавців на два табори — експерт

23 травня 2017, 13:29

Останні новини за сьогодні: