Новини / Бізнес / Безвізові нюанси. Кого не пустять за кордон
7 квітня 2017, 12:45
Розмір шрифта: А А А

Безвізові нюанси. Кого не пустять за кордон

Безвізові нюанси. Кого не пустять за кордон, безвізовий режим, Європа, українці, біометричні паспорти
Безвізові нюанси. Кого не пустять за кордон

До того моменту, коли українці зможуть безперешкодно подорожувати країнами Єврозони, залишаються лічені місяці. Європарламент вже проголосував за лібералізацію візової угоди з Україною. Тепер залишилося дочекатися, коли це рішення схвалить Рада Європи і підпише президент Європарламенту. І якщо все пройде гладко, вже влітку українці зможуть подорожувати країнами зони Шенгенської угоди, не оформляючи візу.

Однак для виїзду за кордон необхідно мати при собі цілу купу документів. Насамперед, безвізовий режим буде доступним лише для власників біометричних паспортів. Тим, у кого закордонні паспорти старого зразка, доведеться оформляти візу.

До речі, біометричний паспорт – не найдешевший документ. У харківських районних міграційних службах його оформлять в середньому за 700 гривень. При собі необхідно мати оригінали та копії паспорта та ідентифікаційного коду. Правда, в цьому випадку потрібно бути готовим провести півдня в черзі бажаючих покинути країну і при необхідності збігати за додатковими копіями документів або бланками.

У візових центрах процедура оформлення закордонного паспорта займе від сили 15-20 хвилин. Також не треба буде морочити собі голову біганиною по кабінетах і ксерокопіюванням документів. Правда, послуги таких центрів дорожче: від 957,32 грн. За прискорене оформлення доведеться доплатити 253 грн.

Крім цього при собі мандрівник повинен мати документи, що підтверджують наявність броні в готелі, або запрошення від приймаючої сторони. Також на кордоні можуть поцікавитися наявністю зворотного квитка, медичної страховки і достатньої суми на рахунку (з розрахунку 50 доларів – на кожен день перебування в Європі).

Прикордонники мають право «завернути» тих, хто вже був депортований з країн ЄС, у тому числі порушників візового режиму або нелегальних працівників. Особливо ретельно перевірятимуть термін заборони в‘їзду в Єврозону: якщо він ще не закінчився, то потенційного мандрівника однозначно не пустять за кордон.

В країнах Шенгенської угоди можна перебувати не більше 90 днів. І слід пам’ятати, що безвізовий режим не дає права на роботу в ЄС.

«Скасування віз буде стосуватися всіх країн-учасниць Шенгенської угоди, крім Ірландії та великої Британії, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії», — уточнили в Європарламенті.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: