Новини / Бізнес / Компанія Arcelor Mittal відмовилася від участі в проектах в Україні
20 грудня 2008, 08:33
Розмір шрифта: А А А

Компанія Arcelor Mittal відмовилася від участі в проектах в Україні

Компанія Arcelor Mittal відмовилася від участі в проектах в Україні, Arcelor Mittal, Індустріальний Союз Донбасу, Донецьк, сталеливарна компанії
Компанія Arcelor Mittal відмовилася від участі в проектах в Україні

Arcelor Mittal відмовилася від участі в проектах в Україні

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) жалкує з приводу рішення найбільшої сталеливарної компанії миру Arcelor Mittal скрутити проекти довгострокового розвитку в Україні, зокрема — по будівництву глибоководного порту і завершенню будівництва Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГОКОР).

Як повідомив агентство «Інтерфакс-Україна» віце-президент ІСД Олександр Піліпенко, рішення Arcelor Mittal продиктоване її планами по подоланню загальнийкризових світових явищ і стратегією відносин з фінансовими інститутами, «тому дану інформацію ми сприйняли з розумінням».

«Природно, ми жалкуємо, що наш партнер припинив участь в такому важливому для України проекті, але нас підтримує упевненість, що навіть системна криза має свої тимчасові межі, і ми матимемо можливість реалізувати ще не один сумісний проект», — сказав Піліпенко.

При цьому він відзначив, що рішення Arcelor Mittal про припинення участі в створеному літом 2008 року двосторонньому консорціумі не означає, що ІСД відмовляється від реалізації украй важливих для України проектів консорціуму.

«Зараз безрозсудно вести мову про що-небудь конкретному, але ми не виключаємо вірогідності створення на базі проекту консорціуму відкритого акціонерного суспільства, яке об‘єднає всіх господарюючих суб’єктів, зацікавлених в будівництві порту, приватизації Кгокора. Було б логічне, якби одним з таких учасників виступила держава», — констатував віце-президент ІСД.

За його словами, загальносвітові ознаки рецесії більш ніж наочно продемонстрували Україні необхідність терміново міняти модель експортно-орієнтованої економіки, що діяла, збільшуючи при цьому транзитні об‘єми товаропотоков. Останні масштабні проекти такого роду на території країни мають більш ніж 30-річний термін давності, «з тих пір ми просто активно використовуємо закладені рівні міцності і довговічності цих активів».

«Оскільки держава не схильна в даний час самостійно фінансово розвивати такі масштабні проекти, а для приватного капіталу вони дуже довгі і малорентабельні, власті покликані стимулювати залучення приватного капіталу в стратегічно важливі проекти через систему преференцій. Наша держава, як ніколи, терміново повинна ухвалити рішення по тих інфраструктурних проектах, які допоможуть економіці пом’якшити наслідки кризи, а далі вони стануть рушійною силою зростання економіки в цілому», — резюмував віце-президент ІСД.

Як повідомлялося, ВАТ "Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Arcelor Mittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська область) у зв'язку з погіршенням ситуації в галузі вирішило переглянути участь в сумісних з ІСД довгострокових інвестпроектах — будівництву глибоководного порту в Україні і завершенню будівництва Кгокора.

ІСД і «ArcelorMittal Кривий Ріг» в червні 2008 року створили двосторонній консорціум, що планував взяти участь в приватизації Кгокора, будівництві на Чорноморському побережжі глибоководного вантажного порту і розробці родовища марганцевих руд.

«Arcelor Mittal Кривий Ріг» є найбільшим виробником сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь» на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 мільярда гривень при стартовій ціні 10 мільярда гривень, після чого меткомбінат був перейменований в «Mittal Steel Кривий Ріг», пізніше — в «Arcelor Mittal Кривий Ріг».

ІСД заснований в 1995 році і є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. Основними активами ІСД є українські Алчевський меткомбінат, Алчевський коксохімзавод, Дніпровський меткомбінат імені Дзержінського, а також меткомбінат Dunaferr в Угорщині і ISD-Hutа Czestochowa в Польщі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

З чим їдять ДонМак: донеччани штурмують новий фастфуд

20 липня 2016, 20:01

На Донеччині чиновники розікрали 8,5 мільйона на закупівлю продуктів для шкіл

17 березня 2016, 18:22

Бойовики пішли у прямий наступ на Майорськ! Але з величезними втратами мусили відступити

9 листопада 2015, 22:02

Останні новини за сьогодні: