Новини / Бізнес / «Поштовий голуб» — конкурент банкам чи партнер?
18 вересня 2013, 12:22
Розмір шрифта: А А А

«Поштовий голуб» — конкурент банкам чи партнер?

«Поштовий голуб» - конкурент банкам чи партнер?, поштовий банк, Укрпошта, партнерство, депозит
«Поштовий голуб» — конкурент банкам чи партнер?

Про створення Поштового Банку, який би надавав послуги у відділеннях УКРПОШТИ, говорять досить давно. Однак, незважаючи на те, що за останні роки пошта стабільно вводить і розвиває нові послуги згідно із законами ринкової економіки, питання створення подібного банку не таке швидке. Тим не менш, УКРПОШТА як і раніше продовжує надавати деякі послуги фінансового характеру: поштові перекази в межах України та за кордон, перекази по міжнародних платіжних систем, виплата та доставка пенсій та соціальних допомог, прийом платежів, в т.ч. через Інтернет. Навіщо ж УКРПОШТІ банківська ліцензія?

Такий крок більш імовірний у вигляді законодавчих обмежень щодо поштового зв‘язку, він дозволить населенню отримувати банківські послуги в поштових відділеннях. Це і відкриття рахунків, у тому числі депозитних, і споживче кредитування, платіжні картки. Фактично створення Поштового банку дозволить УКРПОШТІ диверсифікуватися, отримавши нові джерела доходів, а також завдяки своїй розгалуженій мережі відділень працювати з тією частиною населення, яка не охоплена банківськими послугами в силу того, що жоден банк не може дозволити собі мати таку мережу відділень. Іншими словами, УКРПОШТА зможе принести банківські послуги в регіони, охопивши жителів сіл і невеликих міст, де банки не поспішають відкривати відділення. Враховуючи світову тенденцію переходу на безготівкові розрахунки, надання УКРПОШТІ можливості працювати як банк може стати логічним продовженням політики держави у даному напрямку. Проте на увазі невисокого рівня життя українських сіл, залишається питання — чи дозволить таке нововведення забезпечити УКРПОШТІ підвищення доходів за рахунок розширення спектра послуг? Адже з поштовими послугами пошти у все не дуже добре: в минулому році доходи від поштового зв’язку скоротилися на 5,5% до 3,3 млрд. грн.

В принципі вже кілька років УКРПОШТА надає такі послуги, як видача готівки з карткових рахунків завдяки співпраці з одним з комерційних банків України. Крім того, в поштових відділеннях можна перерахувати грошові кошти за кредити. А з деякими банками УКРПОШТА має договори, які дозволяють не тільки брати кошти для перерахування за кредити, але і виступати агентом для видачі кредитів та прийому депозитів.

Таким чином, у випадках партнерства з банківськими установами, кінцевий споживач отримує можливість вибору, а сама пошта розширює асортимент послуг без додаткових капіталовкладень. Адже створення банку вимагає в першу чергу фондування, і далі — технологій, устаткування, навчання персоналу і т.д.

Звичайно, в деяких країнах пошта успішно суміщає свою діяльність з діяльністю банківської установи. Класичний приклад — німецька пошта Deutsche Post AG, що входить до складу холдингу Deutsche Post World Net, в якому також успішно працює PostBank. Цей банк розробляє власну лінійку фінансових продуктів і обслуговує близько 12 млн клієнтів. Так само працює і польський Bank Posztowy. Хоча надає лише прості послуги — відкриття рахунків та здійснення перекладів. Інші послуги продає за агентськими угодами з банками.

Звичайно, зниження обсягів кореспонденції, що проходить через пошту, вимагає від УКРПОШТИ пошуків нових шляхів розвитку та збільшення доходів за іншими послуг. Адже розгалужена мережа відділень вимагає витрат на свою підтримку. З іншого боку, зростають обсяги електронної комерції, що в кінцевому підсумку веде до збільшення обсягів пересилаються посилок. Бути може, працюючи в напрямку вдосконалення системи обробки посилок, оптимізації логістики, впровадження додаткових сервісів доставки, УКРПОШТА зможе досягти набагато більших результатів в частині підвищення прибутковості, поступово нарощуючи обсяги продажу фінансових послуг на договірних умовах з банківськими установами країни?

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Скільки грошей українці зберігають на депозитах

4 червня 2017, 20:15

Останні новини за сьогодні: