Новини / Бізнес / «Сандора» готова підвищити контроль сировини у зв"язку з хімікатами, знайденими в бразильських апельсинах
23 січня 2012, 10:42
Розмір шрифта: А А А

«Сандора» готова підвищити контроль сировини у зв"язку з хімікатами, знайденими в бразильських апельсинах

"Сандора" готова підвищити контроль сировини у зв"язку з хімікатами, знайденими в бразильських апельсинах, контроль якості, апельсини, сік, концентрат, Бразилія, Сандора
«Сандора» готова підвищити контроль сировини у зв"язку з хімікатами, знайденими в бразильських апельсинах

Вже кілька країн ввели посилені заходи контролю якості фруктів у зв‘язку зі скандалом з апельсинами з Бразилії, в яких виявлені залишки хімікатів. Українські компанії впевнені в якості свого продукту, але заявляють про готовність посилити контроль

Українські виробники соку запевняють, що вжили всіх необхідних заходів, для того щоб забезпечити якість і безпеку своєї продукції у зв’язку з виявленням хімікатів в соковому концентраті з Бразилії, яка є одним з найбільших в світі постачальників цього продукту. «Ми відстежуємо ситуацію з концентратом апельсинового соку і готові вжити додаткових заходів щодо посилення контролю, якщо того вимагатиме ситуація», — повідомили «Делу» у компанії компанія PepsiCo України (OOO «Сандора»).

У той же час в компанії підкреслюють, що повністю впевнені у своєму продукті: «Компанія повністю впевнена у високій якості своєї продукції і сировини, яка відповідає всім вимогам безпеки для продуктів харчування, що пред‘являються не тільки в Україні, але і Європейському союзі. У компанії встановлені суворі вимоги до закуповуваної сировини, які чітко контролюються».

Нагадаємо, минулого тижня в США вибухнув скандал, пов’язаний з виявленням в апельсинах, поставлених з Бразилії, а також в соковому концентраті з них хімікату карбендазіма. Ця речовина використовується для захисту рослин від хвороб, зокрема «чорної плямистості», і визнано канцерогеном. Невелика кількість карбендазіма було виявлено в партіях соку, виробленого з бразильського концентрату. Управління з регулювання безпеки харчових продуктів США заявило про можливе обмеження поставок цієї продукції. У середині минулого тижня про додаткові заходи контролю за сокової продукцією з цитрусових, виготовленої з концентрату, виробленого в Бразилії і США, заявив Росспоживнагляд, а в кінці тижня стало відомо, що подібні заходи ввела Австралія.

Оскільки Бразилія одна з найбільших постачальників на світовий ринок цитрусового соку і продуктів їх переробки, то заява про можливе обмеження поставок цього продукту викликало різке зростання цін на сік. Так, в США вартість ф'ючерсів апельсинового соку зросла до максимальної позначки за 34 роки — заморожений концентрований апельсиновий сік на біржі ICE Futures за січень подорожчав на 9,7% — до $ 2,1275 за фунт.

Зазначимо, що додаткове подорожчання сировини небажано для галузі, оскільки вартість соку останнім часом і без того планомірно збільшується. «Предметом нашої особливої ??заклопотаності є зростання цін на багато видів сировини для виробництва продукції, включаючи концентрат апельсинового соку, що почався задовго до сьогоднішнього дня. Весь цей час ми обходилися мінімально можливим підвищенням цін на нашу продукцію. Ми запевняємо споживачів, що й надалі будемо гарантувати найвищу якість продукції, обмежуючи зростання цін наскільки можливо», — заявили в PepsiCo. У компанії також уточнили, що можливі економічні чи інші труднощі, які періодично виникають, «не зможуть зробити істотного впливу на наш бізнес в цілому, експорт нашої продукції, збереження робочих місць наших працівників, а також плани компанії з реалізації вже розпочатих і планованих інвестиційних проектів в Україну».

За даними Головної державної інспекції з карантину рослин України, протягом 2011 року Україна імпортувала 310,94 тис. тонн апельсинів, однак поставки з Бразилії не здійснювалися.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Бразильські виробники кави переключаються на перець

25 березня 2017, 14:28

По всьому світу зупиняють імпорт м'яса з Бразилії

21 березня 2017, 16:54

Читання на планшеті допоможе сфокусуватися на деталях

16 лютого 2017, 09:26

Останні новини за сьогодні: