Новини / Бізнес / Банки можуть продати кредитні зобов’язання жителів Криму
15 липня 2014, 10:45
Розмір шрифта: А А А

Банки можуть продати кредитні зобов’язання жителів Криму

Банки можуть продати кредитні зобов’язання жителів Криму, Крим, кредитні зобов’язання, законодавство
Банки можуть продати кредитні зобов’язання жителів Криму

У жителів Криму найближчим часом може з‘явитися можливість робити безготівкові перекази на територію материкової України в рублях.

 Така норма була внесена до законопроекту про створення в Криму вільної економічної зони, який нещодавно був прийнятий Верховною Радою в першому читанні.

Крім того, згідно з цим документом, банки отримають право продавати кредитні зобов’язання кримчан іноземним фінансовим установам.

Якщо ці норми будуть прийняті, в законодавстві нарешті з‘являться роз’яснення з приводу того, як банкам повертати борги за кредитами, взятими жителями півострова.

Ще в травні Нацбанк України видав постанову №260, у відповідності з якими українські банки повинні закрити свої відділення в Криму і припинити кореспондентські відносини з фінансовими установами, розташованими на півострові.

Але при цьому стало незрозуміло, як кримчани будуть повертати кредити. Платити гроші безпосередньо банкам-кредиторам стало неможливо, оскільки вони закрили свої відділення на півострові. А робити переклади з російських банків, розташованих у Криму, теж не можна, оскільки Нацбанк України заборонив українським банкам якісь кореспондентські відносини з ними.

Нацбанк не дав жодних роз'яснень з приводу того, як вийти з цієї ситуації, і кредиторам довелося самим вирішувати, як їм брати гроші зі своїх кримських позичальників. І вихід був знайдений. Українські банки уклали договори з російськими фінансовими компаніями, які стали приймати оплату з кримчан. По такому шляху зокрема пішов банк «Російський стандарт».

Деякі банки запропонували своїм клієнтам з Криму погашати кредити, відправляючи кошти на рахунок кредитора в одній з міжнародних банків-кореспондентів. Тобто кримчани можуть перераховувати гроші через відділення російських банків, але не своїм кредиторам напряму, а через посередника, в ролі якого виступає якийсь іноземний банк. Такий метод погашення кредитів практикують «Дельта Банк», «UniCredit Bank» та інші (детальніше про це читайте у матеріалі Українські банки повернуть кредити кримчан за допомогою Росії?)

У Національному банку України знають про те, що кредитори застосовують такі схеми погашення кредитів, але заперечень проти цього не мають.

«Українське законодавство поки ніяк не регулює ведення економічної діяльності на окупованій території. У цій ситуації позичальники вирішують проблему з погашенням кредитів всіма доступними способами. Банкам поки не було розіслано пояснення від регулятора щодо механізму погашення кредитів. При цьому регулятор не вважає, що перерахування коштів на рахунки українських банків, які знаходяться в банках-кореспондентах, є прямим порушенням Постанови НБУ №260», — пояснив кореспонденту Крим. Реалії поінформоване джерело в Нацбанку.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україну заборонено в'їзд близько 40 російським артистам – Держприкордонслужба

20 травня 2017, 16:01

В Україні намічається нове рекордне підвищення комунальних тарифів

19 травня 2017, 14:12

Випускникам з Криму дозволили вступати до вузів України без ЗНО

16 травня 2017, 17:38

Останні новини за сьогодні: