Новини / Бізнес / Найбільші у світі сировинні компанії Glencore і Xstrata готуються до злиття ціною $82 млрд
2 лютого 2012, 12:57
Розмір шрифта: А А А

Найбільші у світі сировинні компанії Glencore і Xstrata готуються до злиття ціною $82 млрд

Найбільші у світі сировинні компанії Glencore і Xstrata готуються до злиття ціною $82 млрд, сировинні товари, Glencore International, Xstrata, маркетинг
Найбільші у світі сировинні компанії Glencore і Xstrata готуються до злиття ціною $82 млрд

Найбільша в світі компанія, яка торгує сировинними товарами — Glencore International — впритул наблизилася до укладення угоди про злиття з однією з провідною в світі гірничодобувних компаній Xstrata після того, як 10 років тому компанії розділилися

Найбільша в світі компанія з торгівлі сировинними товарами Glencore International AG близька до укладення угоди про злиття з Xstrata Plc, однієї з провідних світових гірничодобувних компаній.

Про угоду може бути офіційно оголошено вже цього тижня, знають джерела. Штаб-квартири компаній знаходяться на відстані двох кілометрів. Головний офіс Glencore розташований в місті Баар, Xstrata — в місті Цуг.

Вартість об‘єднаної групи може становити 52 млрд фунтів стерлінгів (82 млрд доларів), сказали співрозмовники агентства Bloomberg. Сукупний прибуток нової структури складе близько 11,2 млрд доларів в 2012 році, повідомили аналітики Credit Suisse в жовтні 2011 року. За їхніми підрахунками, Glencore буде контролювати 65% акцій об’єднаної групи. В даний час Glencore володіє 34% компанії Xstrata, основна продукція якої — цинк, мідь і вугілля. Прибуток Glencore в I півріччі 2011 року склала 2,45 млрд доларів. Показник Xstrata за аналогічний період — 2,92 млрд доларів.

У минулому обидві компанії становили єдине ціле, але 10 років тому розділилися, коли Xstrata купила вугільні шахти Glencore в Австралії та Південній Африці за 2,5 млрд доларів і провела IPO на Лондонській фондовій біржі. За даними експертів Credit Suisse Group AG, возз‘єднання компаній дозволить їм заощадити до 704 млн доларів, оскільки бізнес компаній тісно пов’язаний. Glencore провела IPO в травні 2011 року. Деякі аналітики припускали, що вихід на біржу компанії відкриє дорогу до швидкого її злиття з Xstrata.

За даними німецьких та британських ЗМІ, після поділу Glencore виконувала функції маркетингового партнера Xstrata, забезпечуючи їй вихід на споживачів продукції. «З одного боку є великий досвід видобутку корисних копалин, з іншого — знання в області маркетингу. У разі злиття Glencore і Xstrata два плюс два дадуть п'ять», — заявив агентству експерт австралійської Platypus Asset Management Прасад Паткар, керуючий активами на суму близько 1 млрд доларів США.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В умовах дефіциту сировини українське молоко не буде мати високої якості

24 січня 2017, 11:52

Кабмін підвищив мінімальні ціни на цукор з вересня

18 січня 2017, 16:45

Голова Одеської митниці вирішила спростити життя великим бізнесменам

11 грудня 2015, 09:42

Останні новини за сьогодні: