Новини / Бізнес / У страховиків може з'явитися великий конкурент
12 жовтня 2010, 11:18
Розмір шрифта: А А А

У страховиків може з'явитися великий конкурент

У страховиків може з'явитися великий конкурент, Микола Азаров, перестрахувальна компанія, Держфінпослуг, статутний капітал, конкуренція, монополія, Василь Волга, Наталя Гудима
У страховиків може з'явитися великий конкурент

Уряд має намір створити перестрахувальну компанію зі статутним капіталом в 1 млрд. грн. вже до кінця поточного року.

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Держфінпослуг до кінця року створити державну перестрахувальну компанію зі статутним капіталом в 1 млрд. грн., Заявив глава відомства Василь Волга. «Ініціатором створення такої компанії є уряд, хто буде засновником — ще не визначено, але компанія на 100% буде державною. Аналіз 2009 року показав, що прибуток страхових компаній становить 3%, а перестрахувальних — 40%. Дурна та держава, у якої немає свого перестрахувальника», — сказав В. Волга. За його словами, для створення компанії бюджетні кошти не будуть потрібні: «Капіталу для цього досить у держбанків». Зараз вирішується, який з них надасть приміщення для розвитку філіальної мережі перестрахувальника.

За даними Держфінпослуг, в I півріччі валові страхові премії склали 9,64 млрд.грн.(+1,3%), З них перестраховано 4,55 млрд.грн. (+21,1%): Резидентам — 4,05 млрд.грн. (+26,5%), Нерезидентам — 499 млн.грн. (-9,9%). Виплати склали 234 млн.грн.

Експерти вважають, що компанія може взяти на себе ризик у розмірі 10% від суми статутного капіталу, страхових і технічних резервів. Тому значний капітал дозволить їй брати на себе великі ризики.

У свою чергу, страховики побоюються втручання держави в конкуренцію на ринку. «Це буде монополіст, і його поява з точки зору розвитку негативно позначиться на ринку. Втрачається розподіл ризиків між країнами, і вони будуть залишатися всередині України. І якщо трапиться природний катаклізм, він потягне за собою величезні збитки», — говорить президент Ліги страхових організацій Наталя Гудима.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні з’явиться конкурс для вчителів з призовим фондом в мільйон доларів

23 березня 2017, 09:31

Україну завалюють дешевими турецькими помідорами

21 березня 2017, 17:04

Останні новини за сьогодні: