Новини / Бізнес / Підводні камені легалізації зарплат
10 квітня 2011, 13:15
Розмір шрифта: А А А

Підводні камені легалізації зарплат

Підводні камені легалізації зарплат, Податковий Кодекс, легалізація зарплат, штраф, законопроекти
Підводні камені легалізації зарплат

Податковий кодекс може здатися дитячим лепетом у порівнянні з пакетом законопроектів, спрямованих на боротьбу з виплатою зарплати в конвертах. Якщо ці пропозиції будуть прийняті, величезні штрафи і тюремні терміни загрожують не тільки підприємцям, але і практично всім громадянам.

Про це пише Олександр Шемяткін у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україну».

«У багатьох багатоповерхових будинках в під‘їзді сидить вахтер. На яких підставах? Як правило, за усною домовленістю з мешканцями, які йому щомісячно з кожної квартири платять гроші. Так от, шановні мешканці будинку N7, всі ці дії після внесення змін до Кримінального кодексу будуть злочином, за який можна отримати штраф або виправні роботи. В умовах кризи дуже навіть непогано виходить: заплатив під’їзд N2 будинку N7 вахтеру -і всім складом відправився на два роки на виправні роботи. Дивишся, і економіку піднімемо …»- зазначає автор.

«Ще приклад — няня в будинку. На якій підставі? Що, страшно стало?Але ж ви, шановна мама однорічної дитини, повинні були укласти письмовий договір з нянею і зареєструвати його в державній службі зайнятості. Так що чекайте в гості інспектора з питань праці, а «добрі» сусіди йому підкажуть номер вашої квартири», — говориться в статті.

Як зазначає автор, головним винуватцем тінізації економіки — у чому, звичайно, ніхто й не сумнівався — є дрібний та середній бізнес, цей підступний ворог всіх трудящих. Автори законопроектів так і написали в пояснювальній записці, в розділі «Прогноз результатів»:прийняття закону забезпечить поліпшення соціального захисту працівників, особливо на підприємствах малого та середнього бізнесу. Читаючи між рядків, головна мішень — визначена.

«Якщо дані законопроекти будуть прийняті, і в закон» Про оплату праці «будуть внесені зміни, то питання оплати праці будуть контролювати:(1) органи Пенсійного фонду; (2) державна інспекція з питань праці; (3) органи державної податкової служби; (4) фінансові органи (хто це і скільки їх?); (5) профспілки та інші органи, що представляють інтереси найманих працівників. Список якийсь неповний, прямо скажемо, коротенький -ні митниці, ні пожежних, ні санепідстанцій …»- зазначає автор.

«Щоб ці права не були порожнім звуком, одночасно вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і до Кримінального кодексу. Так, якщо працівник відмовиться давати пояснення, то схлопочет адміністративний штраф від 170 до 340 гривень. Це якщо один раз відмовився. А якщо поставили десять запитань, то, напевно, треба помножити на десять?»- Запитує автор статті.

У Кримінальному кодексі ще крутіше: якщо працівник фактично допущений до роботи без оформлення, то за це можна отримати штраф від 3400 до 8500 гривень, або виправні роботи на строк до двох років.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: