Новини / Бізнес / Люксембург став першою в світі країною з безкоштовним громадським транспортом
2 березня, 21:28
Розмір шрифта: А А А

Люксембург став першою в світі країною з безкоштовним громадським транспортом

Люксембург став першою в світі країною з безкоштовним громадським транспортом, громадський транспорт, квиток, безкоштовна система громадського транспорту
Люксембург став першою в світі країною з безкоштовним громадським транспортом

29 лютого Люксембург став першою країною в світі, яка запропонувала безкоштовну систему громадського транспорту, повідомляє MSN.

За задумом влади, ця вельми оригінальна міра повинна істотно розвантажити автомобільні дороги.

Безкоштовний транспорт, який позначається як «важлива соціальна міра», торкнеться приблизно 40% сімей і, ймовірно, заощадить кожному жителю герцогства близько 100 євро ($ 110) на рік.

У Люксембурзі, який є одним з найменших незалежних держав в Європі, одна з найгірших ситуацій з пробками в світі. У 2019 року в Люксембурзі проживало 613 тисяч 894 людини, що робить його однією з найбільш густонаселених країн Європи (площа держави — 2 тисячі 586,4 квадратних кілометрів).

Однак приблизно половина щодня приїжджають в цю країну на роботу з сусідніх держав — Бельгії, Франції і Німеччини. І саме цей фактор створює проблему пробок. За інформацією BBC News, за густотою автомобілів Люксембург посідає перше місце в Європі — понад 650 машин на тисячу жителів.

Автомобілі є найбільш використовуваним видом транспорту у Великому Герцогстві. Згідно з опитуванням TNS Ilres, проведеним в 2018 році, на автомобілі доводилося 47% ділових поїздок і 71% — для подорожей.

Автобус використовується тільки в 32% поїздок, поїзд — всього. 19%.

У Парижі, навпроти, 68,6% працівників користуються громадським транспортом, за даними французького інституту статистики Insee.

Продажі квитків на громадський транспорт в Люксембурзі становили близько 41 млн євро в рік — приблизно 8% від усього бюджету. Компенсувати їх планують за рахунок інших податків.

У минулому році в Люксембурзі двогодинний разовий квиток коштував два євро, безлімітний на весь день — чотири євро, а річний безліміт — 150 євро (4800 грн)

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: