Новини / Бізнес / Мінеральні добрива подорожчали через газ і сезонний попит
12 лютого 2013, 13:46
Розмір шрифта: А А А

Мінеральні добрива подорожчали через газ і сезонний попит

Мінеральні добрива подорожчали через газ і сезонний попит, весняно-польові роботи, насіння, мінеральні добрива
Мінеральні добрива подорожчали через газ і сезонний попит

Аграрії продовжують підготовку до весняно-польових робіт, закуповуючи насіння, паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин та мінеральні добрива. На останні, зокрема, сільгоспвиробники витратять близько 8 мільярдів гривень. Наразі на ринку спостерігається сезонне зростання ціни на мінеральні добрива на 4%. Для того, щоб аграрії не зазнали значних фінансових втрат напередодні посівної, Уряд уже доручив налагодити поставки мінеральних добрив за стабільними цінами, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Наразі сільгоспвиробники закупили понад 644,5 тисячі тонн поживних речовин мінеральних добрив, що на 15% більше, ніж у минулому році. Саме на їх придбання аграрії спрямовують найбільше коштів − близько 30% від усіх витрачених на посівну. І незважаючи на такі значні витрати, обійтися без мінеральних добрив неможливо, оскільки їх внесення в ґрунт є необхідною технологічною складовою посівної. Так, у цьому році низка областей планують збільшити внесення мінеральних добрив майже вдвічі, що сприятиме підвищенню врожайності.

Із наближенням весняно-польових робіт аграрії активізували закупівлю мінеральних добрив. Це спричинило їхнє подорожчання на близько 4% з початку року. Проте попит на поживні речовини став не єдиним фактором збільшення ціни. До цього призвело також подорожчання газу для виробництва мінеральних добрив. Так, станом на 8 лютого вартість тонни добрив становила 3351 гривню, що на 4% більше, ніж у середині січня. Оскільки подорожчання міндобрив відбувається щороку перед посівною, Мінагрополітики рекомендувало сільгоспвиробникам закуповувати добрива ще з осені минулого року, коли на їхню вартість не впливав сезонний фактор.

Враховуючи те, що до початку проведення весняно-польових робіт аграріям необхідно ще придбати 321 тисячу тонн поживних речовин аміачної селітри, навіть зростання ціни в 4% призведе до «вимивання» у сільгоспвиробників понад 100 мільйонів гривень обігових коштів. Тому Уряд уже доручив налагодити поставки мінеральних добрив за стабільними цінами.

Слід також наголосити, що за останні роки поступово зростає кількість мінеральних добрив, що вносяться сільгоспвиробниками. Так, у 2010 році в середньому по Україні було внесено 54 кг діючої речовини на гектар, в 2011 – 68 кг, в 2012 – 80 кг. За попередніми оцінками регіонів, у 2013 році планується внести понад 90 кг діючих речовин на гектар. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

На ринку насіння зростає попит на соняшник

17 жовтня 2014, 13:44

Проблема нового врожаю соняшнику — низький рівень олійності

22 вересня 2014, 08:07

Близько 50 млрд грн потрібно аграріям для весняної посівної

16 лютого 2014, 14:12

Останні новини за сьогодні: