Новини / Бізнес / Світові вчені визнали безпеку і ефективність українського засобу від грипу
20 листопада 2019, 10:56
Розмір шрифта: А А А

Світові вчені визнали безпеку і ефективність українського засобу від грипу

Світові вчені визнали безпеку і ефективність українського засобу від грипу, ефективність «Амізону», вірус, лікарські засоби, фармакологічний профіль
Світові вчені визнали безпеку і ефективність українського засобу від грипу

Розробка лікарських засобів і дослідження їх впливу на захворювання — дуже наукомістка галузь, яка вимагає серйозних витрат. Однак українські фармакологічні компанії тісно співпрацюють з вітчизняної і світової наукою в цих питаннях. АТ «Фармак» інвестує значні кошти в розвиток якісних та ефективних лікарських засобів і проводить дослідження в країнах з високорозвиненою регуляцією обігу лікарських засобів. Подібний підхід дозволить отримати ліцензію на маркетинг в економічно розвинених країнах.

Про це йшла мова на прес-конференції «Стратегія партнерства української індустрії та світової фундаментальної науки», що пройшла 19 листопада в інформагентстві «Інтерфакс-Україна».

«Для компанії» Фармак "дуже важлива співпраця з США і Європою. У розвинених країнах украй високі вимоги, щоб їх задовольнити, необхідно надати безліч даних про безпеку та корисності препарату, — підкреслює головний науковий консультант компанії, доктор медичних наук Віктор Маргітич. — Ми співпрацюємо більш десяти років тільки по одному з лінійки препаратів — це антивірусний засіб «Амізон». Широкомасштабні неклінічні і клінічні дослідження, проведені в Україні, Австрії, Канаді та Росії подтвержда ють противірусну ефективність «Амізону».

Міжнародна непатентована назва препарату — енісаміума йодид. Вперше його антивірусну дію було продемонстровано в 2005 році. Ці дослідження проводив член-кореспондент Національної академії наук та Національної академії медичних наук, професор Аркадій Фролов. Тоді ж, спільно з науковцями «Інституту фармакології і токсикології НАМН України» була розроблена гіпотеза, що підвищення рівня інтерферону під впливом енісаміума йодиду може лежати в основі його противірусної дії. У 2008 році почалися глобальні дослідження безпеки та клінічної ефективності препарату. І ось тепер він — бестселер продажів АТ «Фармак». На сьогодні на ринках України, Азербайджану, Туркменістану, Молдови, Казахстану, Білорусі та Росії реалізовано більше 1 млрд доз препарату.

Іллінойський технологічний інститут співпрацює з компанією «Фармак» майже 10 років. За словами провідного вірусолога Девіда Больцах, вони вивчали фармакологічний профіль «Амізону», щоб зрозуміти, наскільки добре він впливає на різні штами вірусу грипу і з‘ясували, що препарат є досить ефективним проти більшості відомих масових різновидів захворювання. «Ми перевіряли, наскільки енісаміум ефективно впливає на реплікацію РНК вірусу», — уточнив Больц.

«Ми додавали в РНК-полімерази вірусу препарат і з’ясували, що він володіє інгібіторних дією», — сказав учений з Кембріджа Аартьян ті Велтуіс. Експертизу енісаміума проводив і Адольфо гастрит-Састре, професор медицини та мікробіології, доктор філософії, медична школа ім. Айкана в Маунт Сайнай. Його установа проводить ряд фундаментальних досліджень і інтерпретує результати вже готових досліджень для ряду компаній і вивчає оборот різних штамів грипу, в тому числі і зоонозних, тобто тих, що передаються від тварини людині. «Ми намагаємося зрозуміти, як грип діє на тварин і як захворювання переходить на людей, щоб застерегти можливу пандемію», — говорить учений.

Простіше дію енісаміума пояснив Віктор Маргітич. За його словами, препарат усередині організму людини метаболізуються, тобто, змінює свої властивості, а вже його похідні пригнічують фрагменти вірусу, відповідальні за його розмноження. В результаті, що підтверджено дослідженнями, хвороба проходить значно швидше.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Через МОЗ можуть бути зірвані закупівлі ліків

  22 травня 2017, 17:54

  У світі велика кібератака: Україна потрапила під удар

  13 травня 2017, 09:13

  В Україні діють шахрайські схеми з безкоштовними ліками — Розенко

  6 травня 2017, 08:18

  В Індії лікарів навчать оборонятися від пацієнтів

  3 травня 2017, 13:54

  Останні новини за сьогодні: