Новини / Бізнес / У Ford створена перша в світі мобільна аеродинамічна труба
12 травня 2016, 17:37
Розмір шрифта: А А А

У Ford створена перша в світі мобільна аеродинамічна труба

У Ford створена перша в світі мобільна аеродинамічна труба, Ford, мобільна аеродинамічна труба, повітряний шум
У Ford створена перша в світі мобільна аеродинамічна труба

Компанія Ford оголосила про розробку першої в світі мобільної аеродинамічної труби, яка допоможе виявляти джерела небажаних повітряних шумів на ранніх етапах створення нових автомобілів.

Повнорозмірні акустичні лабораторії для проведення аеродинамічних випробувань займають цілу будівлю і коштують близько 50 мільйонів доларів США. Такі комплекси укомплектовані найширшим спектром сучасних сенсорів і систем обробки отриманої інформації. При цьому найвища якість застосовуваних вимірювальних інструментів і масштаб самого обладнання роблять час використання подібних лабораторій воістину дорогоцінним.

Нова мобільна аеродинамічна труба Ford коштує істотно менше своїх стаціонарних аналогів. Реалізована за її допомогою програма випробувань вимагає наявності лише стаціонарного повітряного потоку, для якого багато хто з дорогих і великогабаритних приладів, наявних у традиційній трубі, є зайвими.

Створений комплекс поміщається в двох стандартних 16-метрових контейнерах. У складі системи є сопла, що формують ламінарний керований повітряний потік. Два 16-лопатевих вентилятора діаметром 2 метри, що обертаються електродвигунами потужністю в 250 кінських сил кожен, здатні створювати вітер на швидкостях до 130 км / год.

Два основних контейнера, з яких складається установка, встановлюються на плоску рівну поверхню один за одним. Перед запуском в експлуатацію торцеві стінки контейнерів відкриваються, для забезпечення пропуску повітряного потоку. У третьому 12-метровому допоміжному контейнері знаходиться компактна кімната управління, центр енергопостачання і керуючі елементи. Всі контейнери об’єднуються в єдину систему за допомогою силових і сигнальних кабелів.

Маючи в своєму розпорядженні подібну установку, заводи можуть в будь-який зручний момент взяти з конвеєра тестовий автомобіль і відразу ж оцінити акустичний комфорт, замість того щоб відправляти його за багато тисяч кілометрів в стаціонарну лабораторію. При необхідності мобільна аеродинамічна труба може бути переведена в транспортувальний стан протягом одного дня, після чого її можна перемістити на інший завод і всього за кілька годин знову запустити в роботу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ford інвестує мільярд доларів у безпілотні автомобілі

14 лютого 2017, 13:10

Ford згортає роботу в Японії та Індонезії

25 січня 2016, 19:07

Останні новини за сьогодні: