Новини / Бізнес / Правила мобільної гігієни
3 травня 2017, 10:20
Розмір шрифта: А А А

Правила мобільної гігієни

Правила мобільної гігієни, гаджети, смартфон, гігієна, правила безпеки, блокування клавіатури
Правила мобільної гігієни

Сучасні гаджети дають людям небачені ще недавно можливості. Але ваш смартфон знає про вас занадто багато, щоб випускати його з-під контролю.

Надто розумний

«Розумний» гаджет дає своєму власнику масу переваг: доступ в Інтернет у будь-який момент, фото і відео, соціальні мережі, ігри і серіали, мобільний банкінг, можливість бути доступним у робочих питаннях звідки завгодно. Однак поряд з величезними можливостями абоненти купують і нові загрози.

Задумайтеся, скільки інформації про вас несе в собі пам’ять вашого телефону? А скільки даних ви щоденно передаєте по інтернет-каналу? Смартфон знає про вас усе: ваші витрати, переміщення, інтереси, паролі від усіляких систем і додатків. Погодьтеся, не варто давати цю інформацію в чужі руки. Крім того, телефон зберігає у своїй пам’яті безліч іншої потрібної для вас інформації: дорогі серцю фото, список контактів, важливі листи, повідомлення, документи. Буде дуже прикро все це втратити. І раз вже смартфон став нашим постійним супутником, фактично предметом першої необхідності, важливо вміти використовувати його на благо собі. І мінімізувати ризики.

Телефон — не флешка!

Задумайтеся, скільки інформації зберігається в пам’яті вашого смартфона. Гігабайти фотографій і відео, записна книжка з важливими контактами, записи, рецепти. Уявіть, що в один момент ви все це втратили. Прикро? Не те слово. Тим більше, що зберегти дані дуже просто. Приблизно раз на два тижні варто робити резервні копії даних на домашній комп’ютер і/або в захищене хмарне сховище. В такому випадку при втраті або поломці телефону дані не будуть втрачені, і ви зможете їх використовувати на новому гаджеті. При цьому не варто забувати про те, що є інформація, яку в телефоні взагалі не варто зберігати, принаймні довгий час і без додаткового шифрування.

«Не варто зберігати на телефоні критичні дані, якщо не маєте копій на інших пристроях. Телефон — все-таки портативний девайс, його можна пошкодити, і тоді дані можуть стати недоступними. У будь-якому випадку потрібно приділити увагу шифруванню сховища інформації телефону. На пристроях iPhone шифрування даних телефону включено за замовчуванням, а на Android його потрібно включати в налаштуваннях телефону. При активації опції також потрібно встановити графічний пароль, якщо він ще не встановлений», — пояснює дослідник ІБ Digital Security Віктор Вуколов.

Блокування, блокування і ще раз шифрування

Зі звичайними «кнопковими» телефонами все було просто: блокування клавіатури найчастіше знімалося стандартною командою і було, швидше, захистом від дітей і особливо ледачих. Та й захищати там, поклавши руку на серце, було особливо нічого. Зі смартфонами все не так легко. Простого блокування клавіатури недостатньо. Обов’язково потрібно використовувати пароль. А у випадку особливо важливих даних — комбінацію паролів.

Найчастіше для захисту телефону використовується графічний ключ, PIN-код або ідентифікація за відбитком пальця. Старший менеджер компанії «Делойт» Анатолій Остроглазов вважає, що ПІН-код набагато безпечніший від ключа. Про опцію автоматичного блокування екрана також забувати не варто, не у всіх моделей телефонів вона включається за замовчуванням.

Йому вторить Віктор Вуколов: «Пам’ятайте, що небезпечно ставити таймер блокування екрана на занадто тривалий час, а тим більше відключати його зовсім. Що стосується ідентифікації за відбитком пальця, біометрична авторизація досить надійна, але у будь-якої технології є свої нюанси. Так, різним дослідникам вдавалося обдурити біометричну аутентифікацію, наприклад, на основі відбитка пальця власника телефону на склі (таке робили, зокрема, з айфоном). Однак той же графічний пароль можна підглянути і повторити пізніше. Та відбитка пальця або графічного пароля в звичайних випадках цілком достатньо. Головне — не метод, який вибрав для себе користувач, а усвідомлене ставлення самого користувача».

Відключаємо зайві функції

Ви часто користуєтеся Bluetooth, Wi-Fi і NFC? Загляньте в налаштування свого телефону. У вас точно виключені ті функції, якими ви не користуєтеся? Той же Wi-Fi рекомендується включати тільки тоді, коли ви плануєте підключитися до мережі і в цій мережі впевнені. Решту часу функції, що не використовуються, мають бути вимкнені. В активованому вигляді ці функції можуть загрожувати безпеці ваших даних і стати каналом несанкціонованого доступу до вашого телефону для зловмисників.

Не всі мережі однаково корисні

Wi-Fi-мережі — це прекрасно. Особливо безкоштовні. Але в цих мережах ваша інформація може опинитися під загрозою. Якщо не хочете, щоб громадський Wi-Fi вас «зачепив» випадково і ваш телефон опинився в загальній мережі, вимкніть функцію в меню вашого смартфона.

Якщо все ж користуєтеся громадськими відкритими мережами, дотримуйтеся простих правил безпеки. Постарайтеся не «світити» ваші платіжні та важливі особисті дані, перебуваючи в мережах загального користування. Не полінуйтеся поміняти пароль від соцмережі або платіжної системи, якщо все-таки довелося скористатися цими функціями в умовах небезпечного з’єднання. А також завжди, здійснюючи платежі через браузер, попередньо переконайтеся, що з’єднання захищене (використовується протокол https — Hyper Text Transfer Protocol Secure).

Захист від «викрадення»

Давайте зізнаємося чесно, якими б уважними ми не були, втрата телефону може статися у кожного. Але не варто ставитися до цього як до даності. Є можливість мінімізувати втрати і навіть, в деяких випадках, звести їх до нуля. Тут, як і в багатьох інших ситуаціях, нам допоможе профілактика.

«При втраті телефону можна скористатися стандартними засобами пошуку втрачених пристроїв. В ОС iOS є програма Find My iPhone, Android — Android Device Manager. З допомогою цих утиліт можна не тільки знайти загублений пристрій, але і видалити з нього всі дані. Однак повністю покладатися на них не варто: отримавши девайс, зловмисники одразу ж відключають від Інтернету. А без доступу в Інтернет смартфон або планшет не зможе отримати команду на видалення даних», — говорить керівник відділу безпеки мобільних додатків Positive Technologies Артем Чайкін.

«Крім того, існують сторонні додатки, які надають таку можливість, наприклад Cerberus і його альтернативи — «антизлодії». Ці додатки вміють відстежувати місце розташування телефону, робити видалення даних, наявних на телефоні, моніторинг дзвінків і навіть запис звуку з мікрофона та відео з камери втраченого телефону. Але все ж кращий засіб захисту телефону — це сам користувач», — вважає Віктор Вуколов.

Пильнуйте додатки

Ринок програмного забезпечення для смартфонів і інших портативних пристроїв зростає величезними темпами. Користувач може знайти застосування на свій смак — від дуже серйозних багатофункціональних систем до простих ігор і читалок. Реклама нас переслідує всюди. Але не варто здійснювати імпульсні покупки і встановлення ПЗ без оцінки потенційних ризиків. Нехтувати антивірусами, звісно, також не варто.

«Зараз існує величезна кількість різних захисників і антивірусів для мобільних операційних систем. Та найкращим захисним механізмом проти шкідливого ПЗ залишається уважність користувача при роботі з додатками. Ми рекомендуємо ставитися до кожного додатку так, ніби у нього є необмежений доступ до пристрою. Додаток може виглядати нешкідливим, але діяти приховано або обманним шляхом змушувати користувача виконувати небажані дії. Варто довіряти тим розробникам, які розміщують свої новинки в офіційних маркетах (Google Play і App Store). Позитивні відгуки та кількість скачувань також можуть стати додатковими критеріями на користь вибору розробника.

Зловмисники використовують трояни, які крадуть гроші, відправляючи зі смартфона жертви СМС-повідомлення на платні номери і здійснюючи дзвінки. Все частіше з’являються трояни, які намагаються отримати доступ до інтернет-банкінгу користувача. Крім того, вони можуть викрасти паролі від акаунтів користувача в соціальних мережах і використовувати їх для розсилання спаму, вимагання або розсилки троянів через особисті повідомлення. А ось трояни-шпигуни зараз майже не зустрічаються, тому що практично не приносять прибутку зловмисникам. Їх можна зустріти тільки при націлених атаках», — коментує ситуацію Артем Чайкін.

Виявляється, захистити свій телефон і дані не так вже складно. Важливо дотримуватися простих рекомендацій і не втрачати пильності. Будьте обережні, не нехтуйте профілактикою. Нехай ваш смартфон приносить вам тільки приємні емоції і залишається прекрасним помічником у житті й роботі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Зростання продажів смартфонів з початку року становило 9,1%

3 червня 2017, 15:59

Останні новини за сьогодні: