Новини / Бізнес / Аграрії моляться на рапс
11 серпня 2012, 08:06
Розмір шрифта: А А А

Аграрії моляться на рапс

Аграрії моляться на рапс, збір ранніх зернових культур, рапс, аграрії, врожай
Аграрії моляться на рапс

«Станом на 10 серпня 2012 р. в Україні завершився збір ранніх зернових культур на площі 9,7 млн. га. За результатами роботи сільськогосподарських суб‘єктів підприємництва зібрано 25,18 млн. т зерна, що на 7,57 млн. т менше, ніж у минулому році», — заявив в ході прес-конференції директор департаменту Міністерства аграрної політики і продовольства України Сергій Кваша. Він констатував, що, виходячи з продовольчої потреби внутрішнього ринку в обсязі 5,2 млн т, в поточному році країна буде забезпечена хлібом у повному обсязі.

Разом з тим настрій аграріїв більш песимістичний. Прогнози валового врожаю маркетингового 2012-2013 рр.. ставлять сільгоспвиробників на грань банкрутства. За даними профільного міністерства, буде зібрано 45300000 т зерна проти 56,7 млн. т минулого маркетингового року (на 20% менше).

Разом з тим аналітики прогнозують щедрий урожай олійних культур. Зокрема — ріпаку та сої, рентабельність яких коливається в межах 100% -150%. «Кернел Холдинг», найбільший в Україні виробник соняшникової олії, прогнозує, що обсяги зібраного ріпаку в поточному році збільшаться на 21%. У свою чергу, експерти «АПК-Інформ» та Мінагропроду очікують рекордного за останні п’ять років урожаю сої — близько 3 млн т (на 35% більше).

Обсяг експорту олійних культур в цьому році перевищить показники 2011-го на 29% і складе 3,47 млн. т. При цьому шанси стати головною експортною олійною культурою має, в першу чергу, соя.

Минулого тижня Мінагропрод погодив з Китаєм умови поставки українських зернових та олійних культур. Домовленості досягнуті в ході чергового раунду двосторонніх переговорів у рамках підписаний 28 червня Меморандуму про співпрацю між Мінагропродом України та Експортно-імпортним банком Піднебесної. Зокрема, досягнуто домовленості щодо фітосанітарної співпраці і найближчим часом пройдуть переговори з узгодження обсягів експорту української пшениці, кукурудзи, сої та рапсу. В даний час вже проводиться сертифікація зазначеної продукції на відповідність вимогам законодавства Китаю. Як відзначають в міністерстві, після виконання всіх офіційних процедур аграрії зможуть почати поставляти пробні партії продукції.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ціна на українську полуницю знизилася вдвічі

8 травня 2017, 13:20

Урожай в Україні знаходиться під загрозою – експерти

3 квітня 2017, 14:59

Україну чекають серйозні проблеми з урожаєм — експерт

24 березня 2017, 18:26

Останні новини за сьогодні: