Новини / Бізнес / У Європі може з’явитися перша країна без банківських відділень
10 вересня 2015, 14:35
Розмір шрифта: А А А

У Європі може з’явитися перша країна без банківських відділень

У Європі може з’явитися перша країна без банківських відділень, Швеція, банківське відділення, платіжна карта, безготівкове суспільство
У Європі може з’явитися перша країна без банківських відділень

Швеція дуже близька до того, щоб стати першим в світі безготівковим суспільством.

У цій країні електронні платежі витісняють готівку з повсякденного життя, а банківські послуги перемістилися в інтернет. Чи є місце для банківських відділень в країні, де навіть вуличні торговці приймають платіжні карти?

“Майже ніколи”, – відповідає 34-річна мешканка Стокгольма Лівія Подеста на питання, як часто вона відвідує відділення банку. “Я завжди проводжу банківські операції онлайн і часто оплачую рахунки зі смартфона, поки їду на роботу. За останні дев’ять років я відвідала відділення свого банку тільки два рази”.

Лівія – прекрасний приклад того, як здійснюється персональний банкінг у Швеції, де 82% населення в 2014 році користувалися онлайн-банкінгом, а 45% – мобільним банкінгом (хоча середній показник по Європі 38%).

 

Мобільний банкінг є основним каналом обслуговування клієнтів для банків, якщо судити за обсягом транзакцій. Наприклад, один з чотирьох найбільших банків у Швеції – Swedbank – повідомляє, що його клієнти користуються онлайн-банкінгом в середньому дев’ять разів на місяць, а додатком для мобільного банкінгу – 24 рази на місяць.

“Більшість шведів молодше 60 років рідко ходять в банківські відділення. Ті, хто молодше 30 років, як правило, взагалі жодного разу в них не були. Адже все можна зробити онлайн”, – пояснює Робін Тейгленд, професор Стокгольмської школи економіки.

Перехід на онлайн- і мобільний банкінг в Швеції стався завдяки вражаючій електронній інфраструктурі – рівень проникнення смартфонів і інтернету в цій країні один з найвищих у світі. Однак не останню роль зіграли також деякі особливості шведського банківського сектора.

Одна з головних особливостей – це система BankID, представлена ??в 2003 році. Це безпечна електронна система ідентифікації інтернет-користувачів, а з 2010 року – і мобільних користувачів.

BankID спочатку розроблялася консорціумом великих банків. Зараз нею користуються органи влади, бізнес-підприємства, банки і приватні особи по всій країні. Вона стала практично головною системою для цифрової ідентифікації громадян, у тому числі для підписання угод і договорів. З 9600000 шведів близько 6500000 використовують BankID для мобільного та онлайн-банкінгу, для онлайн-покупок і подання податкових декларацій.

Ще одним прикладом успішного співробітництва банків у Швеції є мобільний платіжний додаток Swish, запущений в кінці 2012 року банками Danske Bank, Handelsbanken, Länsförsäkringar Bank, Nordea, SEB і Swedbank. Для ідентифікації клієнтів в цьому додатку використовується система Mobile BankID, а функціонал дозволяє здійснювати моментальні платежі між банківськими рахунками, використовуючи номери мобільних телефонів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Шведи створили спосіб швидко видалитися з інтернету

25 листопада 2016, 16:53

Розробники створили автомобіль з посмішкою для пішоходів

16 вересня 2016, 18:54

Китайська платіжна система випередила Visa і Mastercard

26 липня 2016, 09:22

Останні новини за сьогодні: