Новини / Бізнес / В Україні може значно подорожчати дизпаливо
21 листопада 2013, 11:38
Розмір шрифта: А А А

В Україні може значно подорожчати дизпаливо

В Україні може значно подорожчати дизпаливо, дизельне паливо, ремонт доріг, Борис Колесников, акцизний збір
В Україні може значно подорожчати дизпаливо

У пошуках нових шляхів збільшення надходжень на ремонт і будівництво доріг, уряд вніс у Верховну раду законопроект, який пропонує прирівняти ставки акцизного збору на дизпаливо до тих, що діють для бензину.

Це дозволить збільшити обсяг коштів на ремонт доріг до 40 млрд грн, але призведе до подорожчання дизпалива.

За словами глави комітету Верховної ради з питань транспорту і зв'язку Бориса Колеснікова, внесений на цьому тижні в Раду законопроект Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо створення Державного дорожнього фонду передбачає низку ініціатив, які дозволять збільшити кошти, виділені на ремонт доріг до 40 млрд грн (сьогодні витрачається 17,4 млрд грн).

Зокрема, документ передбачає введення єдиної ставки акцизного збору на бензини і дизпаливо в розмірі 198 євро за тонну — зараз ставка акцизного збору на бензин становить 198 євро за тонну, тоді як на дизпаливо вона в залежності від вмісту сірки коливається в межах 46-98 євро за тонну.

Колесников вважає, що сьогодні різниця в акцизному зборі використовується для зловживань, коли акциз сплачується за мінімальною ставкою відбувається підміна одного виду нафтопродукту іншим.

Генеральний директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн відзначає, що в результаті підвищення акцизного збору ціна дизпалива зросте з 9,5 до 11 грн за літр, тобто до рівня бензину Аі95.

«У країнах Євросоюзу ціни на бензин і дизельне паливо давно однакові. В Україні ціни на цей вид палива дійсно найнижчі і в Європі, і в СНД завдяки невисоким акцизів», — говорить Куюн.

У свою чергу, експерт консалтингової компанії Upeco Олександр Сіренко заявив, що як тільки буде введена нова система акцизного збору, імпортери почнуть ввозити неякісне паливо, оскільки стимулу імпортувати високоякісний дизель більше не буде.

Раніше на цьому тижні повідомлялося, що в Україні обрушилося виробництво бензину і дизпалива — в січні-жовтні поточного року Україна скоротила виробництво бензину порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 41,1% — до 817 тис. тонн і зменшила на 31% — також до 817 тис. тонн, виробництво дизельного палива.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Кабміні пригрозили тюремними термінами за дірки на дорогах

30 травня 2017, 15:27

Навіщо забороняти авто на єврономерах

26 травня 2017, 15:52

Останні новини за сьогодні: