Новини / Бізнес / Як вплине на гаманець українців повернення пені
1 лютого 2013, 08:40
Розмір шрифта: А А А

Як вплине на гаманець українців повернення пені

Як вплине на гаманець українців повернення пені, штраф, пеня, сплата житлово-комунальних послуг, субсидія
Як вплине на гаманець українців повернення пені

«Сьогодні» розібралася у питанні про повернення пені за прострочення оплати ЖКГ. Якщо закон приймуть, за кожний день прострочення боржникам доведеться платити 0,1% від суми боргу
Як повідомили нам у прес-службі Мінрегіон і ЖКГ, на їх сайті поки вивішено для обговорення старий законопроект Кабміну про введення пені, але вже за підписом нового міністра.
Документ був підготовлений в листопаді минулого року, але так і не розглянуто. Тепер його доопрацюють, зокрема, передбачається, що пеню не нарахують тим, хто отримує субсидію на оплату «комуналки» та малозабезпеченим, у яких вже є борги. Але останнім доведеться реструктуризувати (розстрочити) недоїмку. Механізм нарахування пені залишається незмінним — 0,1% від суми платежу за кожний день прострочення (або 36,5% річних), але не більше 100% загальної суми боргу. Крайній термін платежу — 20-е число наступного за розрахунковим місяця.

Суму пені розрахує постачальник послуг (ЖЕК), і тільки за ті борги, які утворяться після вступу закону в силу. Розрахунки показують: якщо рік не платити за квартиру, то набіжить пеня до 2,5 місячної квартплати. Це відчутна сума — навіть для 1-кімнатної «хрущовки» загальною площею всього 30 кв. м, в якій проживають дві людини, пеня (по київських тарифами) складе 560 грн, для 2-кімнатної (45 кв. м, 3 чол.) — 840, 3-кімнатної (60 кв. м, 4 чол.) — понад 1100 грн.
Тому, на думку голови Асоціації житлкомгосподарства України Олександра Семченко, вводити пеню треба не тільки з економічної, але і з психологічної точки зору — сам факт штрафу за несплату буде стимулювати споживачів вчасно розрахуватися. «Але пеню повинні платити не тільки фізособи, але і організації, у яких борги набагато більші», — говорить Семченко.
Комуніст Олександр Голуб проти будь-яких санкцій. На його думку, владі спочатку треба ліквідувати борги по зарплаті, перш за все перед бюджетниками (зараз це близько 900 млн грн) і правильно розрахувати тарифи на комуналку, виключивши з них втрати тепла і води, за які сплачує споживач, і в результаті рахунки від комунальників стануть менше. І лише потім можна говорити про пеню, вважає Голуб.
Перший заступник голови фракції ПР у Раді Михайло Чечетов впевнений, що питання назріло: «Якщо Кабмін оперативно подасть законопроект, в якому обов‘язково буде прописана захист від пені незаможних, ми його встигнемо прийняти до кінця кварталу, і вже з квітня-травня закон може набути чинності. Від пені треба тимчасово звільнити. наприклад, мати-одиночку, виховує трьох дітей, але її зобов’язаний платити багатий власник елітного житла».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (3)

  • саха (анонімно) 1 лютого 2013, 08:59 ссылка
    если 0.1 %для населения то тогда 99% предприятие должно платить рабочим за невыплату
  • Гость (анонімно) 1 лютого 2013, 09:02 ссылка
    Все только для ухудшения жизни украинцев которые жывут за чертой бедности!
  • Я (анонімно) 1 лютого 2013, 09:10 ссылка
    Гражданин украины гарантировано оплачивает комуналку,зарплата нищенская,ко всему бывают ситуации когда нужно покупать лекарства... или ище на что-то,поэтому не всегда получаеться оплачивать вовремя!
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стало відомо, хто найбільше платить за комуналку

1 червня 2017, 20:35

Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

31 травня 2017, 16:18

Останні новини за сьогодні: