Новини / Бізнес / НБУ на варті стабільності
28 серпня 2013, 11:40
Розмір шрифта: А А А

НБУ на варті стабільності

НБУ на варті стабільності, Національний банк України, публікація статті, коментарі
НБУ на варті стабільності

Повертаючись до раніше порушеної мною теми управління очікуваннями населення, я вже писав про те, що цього року Нацбанк буде більш активно присутнім у медіапросторі з ідеєю про те, що курсу гривні нічого не загрожує. Причому робити це будуть не тільки офіційні особи Нацбанку, але і всілякі експерти, а також інші борці невидимого фронту за курсову стабільність.
Свої думки наведу на прикладі статті, нещодавно опублікованій на українському Форбсі. У своїй статті «Коли чекати падіння курсу гривні» аналітик Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб досить об‘єктивно оцінює поточну ситуацію на курсовому фронті, при цьому прогнозуючи, що уряду вдасться утримати курс нинішньої осені. На мою думку, цілком адекватна точка зору, зі своїми аргументами і контраргументами. Стаття опублікована 19 серпня 2013, в 10:47.

З 17.03 по 17.36 під статтею з’являються 5 коментарів. Нижче наводжу їх зміст.
Andy Sissoko — 19.08.2013, 17:36
Рятівне коло від Росії — це останнє, що нам потрібно. Навіть якщо нам і знадобиться якась допомога (що навряд чи), то її варто очікувати з боку ЄС. Німеччина, наприклад, надає нам суттєву підтримку.
Albina Shukina — 19.08.2013, 17:32
зростаючі очікування девальвації гривні спостерігаються тільки серед спекулянтів. В народі все спокійно, і ніякої лихоманки не передбачається. Навіть без нового кредиту МВФ ми можемо спокійно жити.
Єлисей Капустін — 19.08.2013, 17:16
золото починає потроху рости в ціні, за рахунок цього ЗВР залишаться на тому ж рівні або ж навіть збільшаться. Так що схуднення не передбачається.
John Drmola — 19.08.2013, 17:13
політика НБУ щодо стабільності гривні виявилася дуже дієвою, оскільки люди переконалися в стійкості валюти і відчули себе більш впевнено. Тепер навіть за рахунок самої впевненості та підтримки населення гривня може зміцнитися.
Roma Filatov — 19.08.2013, 17:03
дефіцит торгового балансу вперше після кризи на нормальному (рекордно низькому) уровне.так що ніякої загрози бути не повинно.
На мій погляд, коментарі до цієї статті є типовим прикладом роботи «замовних» коментаторів, мета яких — не допустити зростання девальваційних очікувань населення (про що самі коментатори особливо і не приховують).
По-перше, всі вони з‘явилися через 6 годин після публікації статті з відносно невеликим проміжком часу. Дивно, що ніхто не прокоментував статтю ні до, ні після проміжку 17.03-17.36, при тому, що у статті 7300 переглядів.
По-друге, зайшовши на особисті сторінки двох коментаторів, виявив, що дані персонажі покинули сайт одночасно. Робочий день закінчений, час додому?

По-третє, всі п’ять коментів за своїм смисловим змістом дуже схожі: «люди, у нас все нормально, боятися нічого».
По-четверте, підозру викликають імена коментаторів. Нормальних з п‘яти тільки два. Хто повірить, що людям з іменами Andy Sissoko або John Drmola цікава курсова політика НБУ? І що це за ім’я Єлисей Капустін? Користувачі з аналогічними іменами додаються мені в твіттер по 30-40 акаунтів за день, правда через день-два так само безслідно зникають.

Підводячи підсумки, можна зробити наступні висновки: як і очікувалося, присутність Нацбанку в інформаційному просторі (пряме і непряме) цього року багаторазово зросло. Мабуть в Нацбанку серйозно побоюються попиту на валюту з боку населення, якщо вдаються до подібних заходів. Це говорить про те, що хоча значну частину попиту на готівкову валюту формує тіньовий сектор економіки, не слід применшувати вплив очікувань населення на відтік валюти з банківського сектора. Як показала осінь минулого року, втрата довіри населення до гривні обходиться Нацбанку дуже дорого (в мільярди доларів). Набагато дешевше найняти кілька (десятків?) Фахівців, які відстежуватимуть очікування населення і спрямовувати їх у потрібне русло.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: