Новини / Бізнес / Як відповідати на дзвінок хедхантера
20 вересня 2013, 10:03
Розмір шрифта: А А А

Як відповідати на дзвінок хедхантера

Як відповідати на дзвінок хедхантера, хедхантер, телефон, компанії
Як відповідати на дзвінок хедхантера

На прохання «Ведомостей» експерти з підбору менеджерів дають кілька порад: як не зіпсувати собі репутацію, спілкуючись по телефону з хедхантером

Після серпневого затишшя ринок найму керівників вищої ланки оживає — хедхантери починають все частіше телефонувати кандидатам, пропонуючи роботу. Як уникнути репутаційних ризиків під час такої бесіди, «Відомості» поцікавилися у керівника проектів Ward Howell Вікторії Скидан і консультанта компанії Morgan Hunt Марини Васильєвої. Їх коментарі ми об‘єднали в 10 коротких рад.

1. Ніколи не кидайте трубку. По-перше, це некультурно. По-друге, другий раз хедхантер може не передзвонити, а, навпаки, порекомендувати колегам не мати з вами справи. Навіть якщо в даний момент вас не цікавить інша робота, дзвінок хантера — шанс трохи більше дізнатися про ціну і про ринку в цілому.

2. Насамперед з’ясуйте, з ким саме ви говорите, попросіть назвати ім‘я, прізвище, посаду і компанію, яку ваш співрозмовник представляє. Хедхантер завжди представляється. В іншому випадку у вас є підстави запідозрити, що маєте справу з аферистом, який цікавиться вашими особистими даними, або ж вашим власним роботодавцем, перевіряючим вашу лояльність. Є ймовірність, що це підставний дзвінок, дзвінок від неавторитетної агентства або хедхантер просто намагається через вас дізнатися потрібну йому інформацію, наприклад структуру відділу, структуру бонусів та ін. (варіантів багато).

3. Ніколи не розмовляйте з хедхантерами по робочому телефону — немає ніякої гарантії, що ваш апарат не прослуховує ваш роботодавець. Щоб перестрахуватися, можна сказати, що ви завжди дивіться на ринок, як і будь-яка розсудлива кандидат, але зараз вас все влаштовує в поточній компанії. І попросіть вислати інформацію на пошту.

4. Навіть якщо вам зателефонували на мобільний телефон, попросіть передзвонити, пославшись на те, що вам незручно говорити (що в більшості випадків правда). Таким чином ви отримаєте час навести довідки і переконатися в серйозності намірів вашого співрозмовника: чи дійсно даний дзвінок призначався саме вам.

5. Наведіть довідки про компанії, яку представляє ваш співрозмовник, — всі відомі компанії при всій їх закритості мають офіційні сайти в мережі. До того ж переважна більшість сучасних хантеров мають свої профайли у соціальних мережах, таких як Linkedin і Facebook. Заодно дізнаєтеся, як виглядає ваш співрозмовник.

6. Не бійтеся задавати уточнювальні питання про співрозмовника, його компанії та самої вакансії. Немає гарантії, що вам при першій розмові відразу назвуть потенційного роботодавця, а вже тим більше — точний оклад, тим не менш перевірити реакцію співрозмовника слід. Підозрілим можуть виявитися надмірно розпливчасті пропозиції, так і прямолінійне заяву з перших же хвилин.

7. Якщо є побоювання, що дзвонить не хедхантер, можна попросити співрозмовника розповісти більш докладно про проект з тим, що ви, можливо, зможете йому когось порекомендувати. Таким чином, ви дізнаєтеся подробиці про позиції, не афішуючи, що самі шукаєте роботу чи готові активно розглядати варіанти.

8. Дайте зрозуміти хедхантеру, що ваше спілкування вимагає сугубої конфіденційності. Важливо, щоб хедхантер також доніс це правило до роботодавця, з яким вас планують представити. Запам’ятайте, авторитетне executive search агентство завжди керується цими правилами. Без вашої згоди ніхто не буде надсилати ваше резюме клієнту, консультант стане зберігати конфіденційність.

9. Слідкуйте за своєю мовою. До балакучому кандидату хантери ставляться з більшою підозрою, ніж до того, хто каже сухо і коротко. Не вселяє велику повагу і людина, готовий розповісти про себе все і відразу першому зустрічному. Втім, гордовитих грубіянів теж не любить ніхто — це в кінцевому рахунку може коштувати вам репутації на ринку (сарафанне радіо серед кадровиків працює відмінно).

10. Якщо ви зараз не зацікавлені в зміні роботи, можете відкрито про це сказати. Але налагодити хороші відносини з хедхантером і зустрітися з ним може бути набагато корисніший для вас, ніж ви думаєте. Ринок швидко змінюється, і часто буває так, що людина, який і розмовляти не хотів про вакансії, сам передзвонить через місяць і пропонує свою кандидатуру.

А ще пам'ятайте: бажання познайомитися на майбутнє і підтримати з вами стосунки відрізняє хедхантера від підставної особи.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Топ 5 найкращих телефонів 2017 року

22 лютого 2017, 07:56

У Порошенка підтвердили заплановану розмову з Трампом

4 лютого 2017, 16:41

«Укртелеком» підвищує тарифи на телефон та інтернет

23 грудня 2016, 18:34

Тарифи на стаціонарний зв’язок в Україні знову можуть зрости

1 вересня 2016, 10:38

Останні новини за сьогодні: