Новини / Бізнес / Які податки треба платити при переписуванні квартири
28 листопада 2012, 08:13
Розмір шрифта: А А А

Які податки треба платити при переписуванні квартири

Які податки треба платити при переписуванні квартири, перепис житла, оформлення документів, платник податку
Які податки треба платити при переписуванні квартири

«Юрлікбез»: різні способи переписати житло на своїх дітей і вартість оформлення документів

«Добрий день,«Юрлікбез»! Наш єдиний син давно проживає і працює в Челябінську (Росія). Ми з дружиною хочемо оформити на нього свою квартиру в Києві. Нотаріус запропонував декілька варіантів: дарча, заповіт, договори довічного утримання чи купівлі-продажу. Хто і скільки в цих випадках повинен буде заплатити при оформленні документів?»

Консультує Андрій Бузина, старший юрист юркомпанії «Правова допомога»:«У вашій ситуації можна вибрати 2 основних варіанти розвитку подій. Все залежить від того, хто буде платником податку: власник нерухомості (відчужувач) або той, кому майно передається (одержувач). Якщо вибрати варіант з купівлею-продажем, міною чи іншою формою передачі прав на квартиру, крім спадкування і дарування, то обов‘язок по сплаті податку покладається на вас (відчужувача).Однак, згідно зі ст. 172 Податкового кодексу, якщо ви продаєте нерухомість не частіше разу на рік, ви звільняєтесь від сплати податку. Правда, у вашій ситуації син, якщо він буде визнаний «нерезидентом», зобов’язаний буде при подальшому продажі (відчуженні) сплатити 15% від ціни продажу. Якщо вибрати варіант із спадкуванням чи даруванням, то обов'язок по сплаті податку покладається на сина (одержувача). У відповідності зі ст. 174.2.1 Податкового кодексу, звільняється від податку одержувач, який полягає в першого ступеня споріднення з відчужувачем (як у вашій ситуації). Однак якщо одержувач «нерезидент», то незалежно від ступеня споріднення, ставка податку становитиме 15-17%.Як бачите, отримання вашим сином статусу резидента дозволить йому заощадити на сплаті податків. Абсолютно законно такий статус можна отримати за допомогою визначення «центру життєвих інтересів» на території України. Це можна зробити за підтримки юристів».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (3)

  • Михайло (анонімно) 21 січня, 19:21 ссылка
    я хочу переписати будинок на дочку скільки це мені коштуватиме
  • crorkz matz (анонімно) 3 серпня, 21:31 ссылка
    2gA36a Muchos Gracias for your post.Thanks Again. Cool.
  • matzcrorkz (анонімно) 4 серпня, 22:55 ссылка
    SZNawM Thanks for the article. Want more.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Як відобразити списану на фізособу заборгованість ф.№ 1ДФ?

30 квітня, 09:49

Українці можуть відвідувати без віз 34 країни світу

28 березня 2013, 22:40

Останні новини за сьогодні: