Новини / Бізнес / Податкова знижка за навчання: розрахунок
22 лютого 2013, 12:04
Розмір шрифта: А А А

Податкова знижка за навчання: розрахунок

Податкова знижка за навчання: розрахунок, податкова знижка, освіта, декларація доходів
Податкова знижка за навчання: розрахунок

Згідно із пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. При цьому, пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації та додатку 6 до такої декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 р. № 1395.

Сума податку, на яку зменшуються податкові зобов‘язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку розраховується таким чином: (сума нарахованої заробітної плати, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 розділу ІV ПКУ — сума (вартість) витрат платника податку — резидента, дозволених до включення до податкової знижки) помножена на податок утриманий податковим агентом.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Як зміниться життя українців в найближчі роки

18 квітня 2017, 09:31

В ОЕСР розповіли про недоліки української освіти

28 березня 2017, 13:48

Дохід від оренди автомобіля треба декларувати

23 березня 2017, 10:26

Останні новини за сьогодні: