Новини / Бізнес / Нардепи закріплять право дрібних підприємств звітувати раз на рік
31 жовтня 2013, 17:57
Розмір шрифта: А А А

Нардепи закріплять право дрібних підприємств звітувати раз на рік

Нардепи закріплять право дрібних підприємств звітувати раз на рік, дрібні підприємства, податкова звітність, законопроект, суб'єкти господарювання
Нардепи закріплять право дрібних підприємств звітувати раз на рік

Нардепи закріплять право дрібних підприємств звітувати раз на рік, а не щокварталу

У Верховній Раді звернули увагу на те, що в законодавчих актах і урядовій постанові висуваються різні вимоги до звітів дрібних підприємств про їх фінансової діяльності. Як наслідок, ті змушені або частіше готувати звіти, або чекати застосування штрафних санкцій.

Вихід з-під контролю
Комітет ВР з питань економічної політики рекомендував парламенту прийняти за основу і в цілому проект «Про внесення змін в Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (№3138). Як зазначає автор
ініціативи — народний депутат Ігор Васюник (фракція ВО «Батьківщина»), необхідно на законодавчому рівні прописати правила звітності мікропідприємств, які зараз визначені урядовою постановою.
Законом «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» від 22.03.2012 №4618-VI були внесені зміни до Господарського кодексу, згідно з якими визначена нова категорія суб‘єктів господарювання — суб’єкти мікропідприємництва. Згідно з нормами ст.55 ГК до них належать «юридичні особи — суб‘єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро» (в даний час це близько 22 млн грн.).
Разом з тим вимоги до фінансової звітності суб’єктів господарювання встановлені ст.11 закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в
Україні» №996-XIV, відповідно до якої для суб‘єктів малого підприємництва встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати, але такі суб’єкти зобов‘язані подавати квартальні та річні фінансові звіти. При цьому для мікропідприємництва даний закон не встановлює ніяких додаткових спрощень.
Послаблення в тому, що стосується фінзвітності передбачені лише для юридичних осіб, що відповідають критеріям, визначеним п.154.6 ст.154 Податкового кодексу. Однак не всі суб’єкти мікропідприємництва відповідають даним критеріям, тому частина з них зобов‘язана складати і подавати звіти щоквартально.
Урядова ініціатива
Як зазначає І.васюник, останнім часом відбувається поступове спрощення системи обліку та звітності для суб’єктів малого бізнесу та мікропідприємництва. Зокрема, з 1 січня цього року певна категорія платників податку на прибуток згідно з нормами п.57.1 ст.57 ПК
подають в органи контролю річну податкову декларацію.
Кабмін теж підтримує позицію щодо запровадження для суб‘єктів мікропідприємництва фінансової звітності разів в році. Саме такі правила передбачаються постановою від 16.01.2013 №29.
Як наслідок, відзначає І.васюник, підприємці стоять перед вибором: або виконувати норми постанови Уряду і при цьому ризикувати зазнати штрафних санкцій за невиконання норм закону №996-XIV, або все ж керуватися цим законом та готувати звіти за кожний квартал. Тому, переконаний нардеп, необхідно врегулювати це питання на законодавчому рівні. Він пропонує внести зміни до ст.11 закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», згідно з яким юридичні особи, що відносяться до суб’єктів мікропідприємництва, «зобов‘язані складати та подавати до відповідних органів фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва, один раз на рік».
Ініціативу підтримало головне науково-експертне управління ВР. Воно назвало пропозиції продуманими і не заперечувало проти ухвалення документа в першому читанні. Однак у парламентському Комітеті з питань економічної політики вирішили піти ще далі і рекомендували колегам прийняти зміни не тільки в першому читанні, але і відразу в цілому.
Таким чином, можна сподіватися, що зміни будуть підтримані вже найближчим часом, адже вони не суперечать ні позиції Кабміну, ні руху нашої держави в напрямку дерегуляції підприємницької діяльності.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: