Новини / Бізнес / Колесніков наполягає на канікулах для бізнесу
21 липня 2014, 16:51
Розмір шрифта: А А А

Колесніков наполягає на канікулах для бізнесу

Колесніков наполягає на канікулах для бізнесу, податкові канікули, Дмитро Колесніков, ВВП, озброєне протистояння, економічна криза
Колесніков наполягає на канікулах для бізнесу

Військовий конфлікт у східних регіонах руйнує українську економіку, спалюючи ресурси, необхідні для модернізації країни. Коментуючи шляхи виходу з кризи, перший заступник голови Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів, екс-міністр промполітики Дмитро Колесніков назвав одними з першочергових завдань введення податкових канікул для вітчизняних підприємств, а також створення єдиного маркетингового механізму по просуванню вітчизняної продукції на світовий ринок.
Враховуючи, що внесок Донбасу у ВВП України становить близько 16%, наслідки нинішнього збройного протистояння для економіки країни в цілому руйнівні.
«Економіка східних регіонів отримала нищівний удар, від якого буде дуже важко оговтатися, — зазначає Дмитро Колесніков, перший заступник Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів, екс-міністр промислової політики. — Багато гігантів вітчизняної промисловості зупинилися. Поки що регіон не буде відновлено, поки не працюють комунальна сфера, інфраструктура та підприємства — біженцям нікуди повернутися, а Україна буде скочуватися в ще більшу економічну кризу».
Військовий конфлікт у східних регіонах вже сьогодні згубно відбивається на економіці всієї України. Так, за період з січня по травень поточного року ВВП впав на 1,2%. Обсяг промислового виробництва скоротився на 4,7%. При цьому тенденція зниження темпів промислового зростання спостерігається досить довгий період.
В Україні більше половини електроенергії виробляється тепловими електростанціями. При цьому з існуючих 14 ТЕЦ — 6 знаходяться на Донбасі. Враховуючи підвищення цін на природний газ, вже нинішньою зимою Україна цілком може залишитися без світла та опалення.
Одним з найважливіших факторів, що суттєво посилюють економічну кризу, є відсутність обіцяних урядом глибоких структурних реформ.
«В самі стислі строки Уряд має вжити рішучих заходів, щоб зупинити падіння економіки і спад промислового виробництва. Необхідно невідкладно починати реалізацію програм відновлення економіки найбільш постраждалих східних регіонів і реформування економіки України в цілому, — говорить Дмитро Колесніков. — Необхідно зробити ряд конкретних кроків: введення податкових канікул для українських підприємств; для великих промислових підприємств дозволити не перераховувати податок на прибуток і екологічний збір. Враховуючи, що основні фонди і засоби виробництва багатьох підприємств зруйновані, для їх відновлення і модернізації повинні бути введені нульова ставка ПДВ і ввізне мито на обладнання та комплектуючі. Також необхідно забезпечити підвищення інвестиційної привабливості через максимальну захист інвестора, дерегуляцію та спрощення дозвільних процедур».
Незабаром буде парафовано економічна частина угоди про асоціацію з ЄС. Для всіх підприємств реального сектора буде важлива оперативна адаптація до нових умов ведення бізнесу, стандартам виробництва. Тому необхідно створити центри з надання консультативної та методологічної допомоги для якнайшвидшого впровадження європейських стандартів та регламентів, а також для координації зусиль представників бізнесу.
Дмитро Колесніков також вважає, що центральні та місцеві органи влади повинні працювати як єдиний маркетинговий механізм, просуваючи продукцію українських підприємств на світові ринки.
«Саме від реалізації маркетингового потенціалу багато в чому залежить, чи вдасться українським підприємствам зайняти конкурентні позиції на європейському і світовому ринках продукції», — сказав Дмитро Колесніков.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

Гройсман поставив «нове» завдання у перебудові економіки

27 травня 2017, 17:46

Останні новини за сьогодні: