Новини / Бізнес / Україна наполягає на лібералізації торгівлі в СНД в 2014 році
21 листопада 2013, 11:17
Розмір шрифта: А А А

Україна наполягає на лібералізації торгівлі в СНД в 2014 році

Україна наполягає на лібералізації торгівлі в СНД в 2014 році, лібералізація торгівлі, Співдружність Незалежних Держав, Україна, зона вільної торгівлі, Микола Азаров
Україна наполягає на лібералізації торгівлі в СНД в 2014 році

Україна наполягає на прискоренні відкриття ринків країн СНД один одному, це має відбутися вже в 2014 році. Про це заявив прем‘єр України Микола Азаров на засіданні Ради глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі, пише Коммерсантъ-Україна.
За словами Азарова, договір про зону вільної торгівлі в СНД хоча і був укладений в 2011 році, проблем у економічних взаєминах не зняв. «Якщо у 2012 році у нас було значне зростання товарообігу, то в 2013-му ми втратили у взаємодії з ринком СНД приблизно чверть товарообігу. Для нас це великі економічні втрати», — зазначив Азаров.
На проблеми всередині ринку СНД вказав і білоруський прем’єр Михайло Мясникович. Він зажадав встановити «загальний ринок без вилучень і обмежень», тоді як зараз навіть у Митному союзі діє 61 вилучення. Частково з цієї причини, за його словами, середній зростання економіки СНД у нинішньому році скоротився до 1,8% (з 3,2% у 2012 році). Мясникович запропонував ввести на просторі СНД єдину промислову політику: створювати спільні виробництва, корпорації, фінансово-промислові групи і, як в ЄС, вводити квотування виробництв.
За підсумками засідання Ради глав урядів СНД, яке тривали близько трьох годин, прийнято більше 30 рішень. Проте, сторони лише зафіксували бажання продовжити переговори про зниження і поетапного скасування експортних мит в торгівлі без конкретних термінів прийняття рішень. Україну це не задовольнило. «Зрозуміло, що це не розклад кур‘єрського поїзда — ясно, що можуть бути якісь зміни у строках. Але ці зміни не повинні вимірюватися роками. Я вважаю, що вже в 2014 році всі ці угоди повинні бути реалізовані», — заявив український прем’єр.
Крім того, Азаров ще раз заявив, що Україна все ж має намір підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом на наступному тижні — на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: