Новини / Бізнес / ЄБА назвала популізмом скасування норми про обов’язкове використання РРО
3 липня 2015, 08:10
Розмір шрифта: А А А

ЄБА назвала популізмом скасування норми про обов’язкове використання РРО

ЄБА назвала популізмом скасування норми про обов’язкове використання РРО, Європейська бізнес-асоціація, реєстратор розрахункових операцій, підприємці, річний дохід
ЄБА назвала популізмом скасування норми про обов’язкове використання РРО

Європейська Бізнес-Асоціація засудила скасування обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій для підприємців, чий річний дохід не перевищує 1 млн гривень.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Асоціації.

У зверненні йдеться, що обов’язкове застосування РРО вже передбачено Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” №71-VIII від 28 грудня 2014 року. Компанії-члени Асоціації оптимістично сприймають норму про обов’язкове використання РРО всіма суб’єктами господарювання (крім 1-ї групи спрощеної системи оподаткування, а також тих, хто здійснюють діяльність на ринках і на пересувних об’єктах).

ЄБА звертає увагу на те, що з моменту прийняття закону і до цих пір ведуться спроби різних об’єднань і окремих народних депутатів скасувати норми щодо використання РРО суб’єктами 2-й і 3-ї груп спрощеної системи оподаткування.

Вчора, 1 липня 2015 року, Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до Закону України” Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг “(щодо державних гарантій суб’єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів)”, який передбачає, що суб’єкти господарювання з річним оборотом до 1 мільйона гривень незалежно від групи спрощенців не застосовуватимуть РРО.

Прийняття такого Закону як результат тривалого опору малого бізнесу використовувати РРО став компромісним кроком з боку законодавця, хоча з точки зору сплати податків та наповнення бюджету це скоріше крок назад, вважають в ЄБА, так як механізму контролю суми обороту на рік поки немає.

“Кожен підприємець зможе декларувати оборот менше 1 мільйона, навіть якщо по факту він буде набагато більшим. Саме тому, хоча зазначена норма закону і не скасовує обов’язковість касових апаратів для 2 і 3 груп, ми переконані, що такі і будь-які інші дії, спрямовані на відстрочку використання РРО, носять виключно популістський характер і перешкоджають економічним реформам в країні “- йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Верховна Рада скасувала обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для підприємців з річним доходом до 1 млн грн. За законопроект (№1088) про внесення змін до закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій”, що стосуються державних гарантій суб’єктів господарювання у застосуванні ними реєстраторів, проголосували 248 депутатів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: