Новини / Бізнес / Золоте дно: Названий улюблений бізнес мільярдерів
6 червня 2013, 08:41
Розмір шрифта: А А А

Золоте дно: Названий улюблений бізнес мільярдерів

Золоте дно: Названий улюблений бізнес мільярдерів, мільярдери, нерухомість, рейтинг, Forbes
Золоте дно: Названий улюблений бізнес мільярдерів

У рейтингу галузей, що принесли мільярдерам зі списку Forbes найбільше грошей в 2012 році, лідирують інвестиції, мода і роздрібні продажі, а також нерухомість.

Свіжий рейтинг мільярдерів Forbes 2013 підтвердив: стати його фігурантом можна, займаючись будь-яким бізнесом — від будівництва нерухомості в Китаї до підтримки стартапів, які в перспективі можуть стати новим Facebook. Втім, є сфери, в яких володарів станів з дев‘ятьма нулями більше, ніж в інших галузях.

Справжня «кузня мільярдерів» — це інвестиційна галузь. У ній працюють 148 найбагатших людей планети, починаючи з старожилів рейтингу — Джорджа Сороса і Карла Ікана, і закінчуючи новачками — Сетом Кларманом і Ізабель Душ-Сантуш. Інвестори — найширша професійна категорія в списку Forbes. У неї входять мільярдери, які зробили стану на хедж-фондах, бізнесмени, вдало вклали сімейні стану в цінні папери, люди, дешево скуповують промислові активи, і т.п. На чому ще роблять гроші найбагатші люди планети?

Модні тенденції

Практика показує, що для людей творчого складу один з найнадійніших способів заробити перший мільярд — це мода. Продажі одягу та косметики — друга за кількістю мільярдерів галузь в списку Forbes 2013 (146 осіб). Цього року новачками в рейтингу Forbes 2013 стали понад 20 осіб, що займаються саме цим бізнесом. Серед них як всесвітньо відомі Доменіко Дольче і Стефано Габбана, так і поки ще не настільки імениті модельєри Кріс і Торі Берч, Кевін Планк, який заробив $ 1,2 млрд на білизну під брендом Under Armour, а також Едуардо Бельмонт, що сколотив $ 6,1 млрд на торгівлі косметикою в країнах Південної Америки.

Багатьох новоспечених мільярдерів зі списку Forbes 2013 об’єднує одна риса: вони запропонували покупцям продукти або послуги, які викликали великий резонанс у масового споживача. Яскравий приклад — Ніколас Вудман, чия компанія випускає компактні відеокамери GoPro для активного відпочинку, а також Хамді Улукайя — власник одного з найпопулярніших в США брендів йогуртів. Вони так само, як і багато мільярдери зі світу моди, побудували свої бізнес-імперії практично з нуля — в основному завдяки творчому підходу та підприємницької жилці.

На третьому місці за кількістю мільярдерів — сектор нерухомості (в ньому працюють 129 найбагатших людей планети). Далі слід категорія під умовною назвою «диверсифікований бізнес». Мільярдери з цієї групи заробили свої статки, розвиваючи одразу кілька напрямків. Замикає першу п'ятірку харчова промисловість.

Рейтинг галузей за кількістю мільярдерів зі списку Forbes 2013

1. Інвестиції: 148
 2. Мода та роздрібні продажі: 146
 3. Нерухомість: 129
 4. Диверсифікований бізнес: 125
 5. Харчова промисловість: 100
 6. Високі технології: 95
 7. Виробництво: 89
 8. Енергетика: 83
 9. Фінанси: 78
 10. Медіа: 69

 

Регіональний підхід

У кожному регіоні світу є своя головна галузь — «кузня багатіїв». Європа — лідер за кількістю мільярдерів, які зробили стан на модному одязі і роздрібних продажах: 62 європейця зі списку Forbes працюють саме в цій галузі.

Більше половини (53 з 95) мільярдерів, які розбагатіли на високих технологіях, ведуть бізнес в США. Азіатсько-Тихоокеанський регіон перший за кількістю мільярдерів, чиє основне заняття — нерухомість (71 осіб).

Топ-5 галузей за кількістю мільярдерів у різних регіонах світу

Азіатсько-Тихоокеанський регіон

Нерухомість: 71
 Диверсифікований бізнес: 52
 Виробництво: 41
 Мода та роздрібні продажі: 29
 Високі технології: 26
 Європа

Мода і роздрібні продажі одягу і косметики: 62
 Інвестиції: 31
 Гірничо-металургійна галузь: 30
 Енергетика: 26
 Харчова промисловість: 26
 Близький Схід і Африка

Диверсифікований бізнес: 36
 Будівництво і проектування: 9
 Фінанси: 8
 Гірничо-металургійна галузь: 7
 Харчова промисловість: 6
 Північна і Південна Америка

Фінанси: 21
 Мода та роздрібні продажі: 19
 Харчова промисловість: 16
 Диверсифікований бізнес: 14
 Медіа: 11
 США

Інвестиції: 102
 Високі технології: 53
 Медіа: 34
 Енергетика: 33
 Харчова промисловість: 33

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна може піднятися в рейтингу Doing Business на 10 позицій

31 травня 2017, 09:07

Зниження цін на нерухомість поділило потенційних продавців на два табори — експерт

23 травня 2017, 13:29

Останні новини за сьогодні: