Новини / Бізнес / НБУ не бачить загрози для національної безпеки від роботи дочірніх російських банків
17 серпня 2016, 08:53
Розмір шрифта: А А А

НБУ не бачить загрози для національної безпеки від роботи дочірніх російських банків

НБУ не бачить загрози для національної безпеки від роботи дочірніх російських банків, Національний банк України, національна безпека, російський банк, Катерина Рожкова, акціонери, дочірній банк
НБУ не бачить загрози для національної безпеки від роботи дочірніх російських банків

Національний банк вважає, що банки з російським капіталом не несуть загрози національній безпеці України.

Про це повідомила. т.в о. заступника голови НБУ Катерина Рожкова.

“Ми бачимо, що поступово активи цих (дочірніх російських) банків скорочуються. Тому що люди ображені, якщо можна так сказати, на Росію. Загрози для національної безпеки ці банки не несуть”, – сказала вона.

Рожкова зазначила, що акціонери дочірніх російських банків останнім часом активніше заявляють про бажання продати бізнес в Україні.

“Питань немає: знайдеться хороший покупець – нехай купує. Ми вважаємо, з точки зору української економіки було б краще, якби у банків змінився власник, і вони продовжували свою роботу”, – зазначила Рожкова.

Вона повідомила, що на 5 банків з російським капіталом (Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ Банк, БМ Банк (Банк Москви) і VS Bank) припадає менше 9% активів банківської системи, при цьому обсяги їх операцій скорочуються.

Заступник голови НБУ вважає, що від заборони їх діяльності українське населення лише постраждає.

“Що таке заборонити працювати? Це закрити, відправити до Фонду гарантування. Хто від цього виграє? Знову-таки – населення отримає повернення в рамках 200 тис., підприємства нічого не отримають, всі активи підуть до фонду, і почнеться тривалий процес їх реалізації. Так, акціонер цих банків – країна-агресор, але банки-то працюють тут! Більш того, це може викликати нову хвилю відтоку вкладів “, – прокоментувала вона.

Рожкова також нагадала що, незважаючи на введені Україною проти Росії санкції, ці банки повністю докапіталізовані і їх капітал сьогодні становить істотну частку зобов’язань.

Як повідомлялося раніше, у вересні 2015 року Рада національної безпеки і оборони оприлюднила перелік російських фізичних і юридичних осіб, що підпадають під розширені санкції.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: