Новини / Бізнес / НБУ пом’якшив валютне регулювання для експортерів і покупців валюти: повний список
10 червня 2016, 10:55
Розмір шрифта: А А А

НБУ пом’якшив валютне регулювання для експортерів і покупців валюти: повний список

НБУ пом’якшив валютне регулювання для експортерів і покупців валюти: повний список, Національний банк України, валютне регулювання, інвестори, пункт обміну валют
НБУ пом’якшив валютне регулювання для експортерів і покупців валюти: повний список

Національний банк випустив постанову №342 від 7 червня 2016 року, якою пом‘якшив відразу цілий ряд валютних обмежень. Нові правила припадуть до душі експортерам, вкладникам, інвесторам і пересічним українцям, які купують долари і євро в пунктах обміну.

Причиною лібералізації валютного регулювання стала «стабілізація ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках», повідомив регулятор. З середини березня пропозиція валюти на міжбанку перевищувала попит, і НБУ викупив $ 953 млн (з них $ 180 млн тільки за перший тиждень червня) для поповнення золотовалютних резервів.

В цілому ж в валютному регулюванні відбулися наступні зміни.

Підприємствам-експортерам

Розмір інвалютної виручки, яка підлягає обов’язковому продажу, зменшилася з 75% до 65%.

покупцям валюти

Ліміт продажу валюти підвищений в два рази: тепер одна людина може витратити на покупку доларів або євро відразу 12 000 грн, а не 6 000 грн, як було раніше. За новими правилами за один раз можна придбати близько $ 480 (при курсі 25 грн / долар).

До слова, подвоєний ліміт в 12 000 грн стосується і операцій з купівлі банківських металів. Крім того, тепер обмеження не буде поширюватися на монети з дорогоцінних металів, в тому числі інвестиційні.

Ще одна важлива зміна стосується документів, які українці пред'являють при покупці валют. Як і раніше, доведеться показати паспорт касиру, але знімати ксерокопію з нього дозволено тільки якщо сума покупки перевищує 150 000 грн (таке можливо, якщо валюту купують в одному з передбачених законом випадків з підтверджуючими документами).

Вкладникам валютних депозитів

НБУ подвоїв і мінімальну суму, яку вкладники можуть переводити. Тепер клієнти банків зможуть знімати з депозитних та поточних рахунків валюти на суму до 100 000 грн на добу замість 50 000 грн, як було раніше.

Крім цього, повністю скасували обмеження на обсяг видачі готівки у гривні, який становив 500 000 грн на добу.

Пунктам обміну валют

Банки та інші фінустанови тепер зможуть змінювати курс купівлі та продажу іноземної валюти протягом одного робочого дня. НБУ очікує, що це зменшить різницю між курсом купівлі та продажу валюти.

Також регулятор дозволив встановлювати різні курси покупки і продажу інвалюти в пунктах обміну, розташованих за різними адресами. Крім того, Нацбанк дозволив банкам проводити конвертацію однієї валюти в іншу за власним комерційним курсом, а не за офіційним курсом НБУ.

іноземним інвесторам

НБУ дозволив виплату дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 роки. Повернути їх зможуть емітенти корпоративних прав або депозитарна установа, що обслуговує рахунок в цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо сам іноземний інвестор.

Повернення повинно проходити через один уповноважений банк і з урахуванням ліміту на місяць — $ 1 млн (в еквіваленті) або 10% від загального обсягу дивідендів, що підлягають поверненню за кордон такою особою. Якщо ці 10% становлять понад $ 5 млн США, то максимальна сума репатріації дивідендів протягом календарного місяця не може перевищувати $ 5 млн США.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: