Новини / Бізнес / Нові ПДР: не можна стояти на газонах, а їздити треба з денним світлом
12 лютого 2013, 15:59
Розмір шрифта: А А А

Нові ПДР: не можна стояти на газонах, а їздити треба з денним світлом

Нові ПДР: не можна стояти на газонах, а їздити треба з денним світлом, Правила дорожнього руху, водії, транспортний засіб
Нові ПДР: не можна стояти на газонах, а їздити треба з денним світлом

Нові зміни в ПДР обговорили в Кабміні. З 15 квітня водіїв чекають уточнення

Як стало відомо Сегодня, з 15 квітня українських водіїв можуть очікувати зміни в ПДР. Нововведення в правилах розглянули та затвердили сьогодні в Кабміні, повідомило наше джерело.
Не можна сказати, що водіїв чекають кардинальні нововведення. Постанова про внесення змін до ПДР офіційно вводить нові терміни.

Скажімо, денні ходові вогні — зовнішні прилади освітлення білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу … призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби. Відповідно, з 1 жовтня по 1 травня на всіх транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені ці самі денні ходові вогні, а в разі відсутності таких — ближнє світло.
З‘явилося поняття газон — ділянка однорідної території з дерновим покривом. Відповідно, доданий пункт про заборону стоянки на газоні.

Якщо раніше темний час доби починався через 30 хвилин після заходу сонця і закінчувався за пів години до його сходу, то в новому варіанті цей час із заходу до сходу сонця.
Ввели чиновники також поняття удосконаленого дорожнього покриття. Мова йде про «цементобетон, асфальтобетон, залізобетонне чи армобетонне збірне покриття».

Уточнюються правила розміщення дорожніх знаків і стандарти дорожньої розмітки. Так, дорожні знаки повинні бути видимі не менше, ніж за 100 метрів і розташовуватися не вище 6 метрів. Дорожня розмітка повинна бути видимою як у світлий так і в темний час доби. На ділянках, на яких видимість розмітки залишає бажати кращого, скажімо через бруд чи снігу, повинні бути встановлені відповідні дорожні знаки.
Чиновники виключили пункт про те, що обганяти можна тільки зліва, оскільки дане правило визначено в терміні «обгін». Крім того, на проїжджій частині можна ставити предмети, які заважають проїхати або припаркуватися, крім випадків оформлення ДТП, дорожніх робіт або обмеження руху, передбаченого законом.

Експерти зміни оцінюють позитивно. «Будемо сподіватися, що рекомендаційна норма про сезонність шин не викличе проблем і різночитань на дорозі», — зазначив партнер Адвокатської фірми «ОКП» Антон Кравченко.
«Вводиться перевага постійних знаків перед постійною дорожньою розміткою, прописано перевага розгортається автомобіля перед їдучим ззаду попутним, повертають наліво, введено обов’язкове дублювання дорожніх знаків», — перераховує він переваги.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Alex 28 березня 2013, 11:42 ссылка
    Дніпропетровське видавництво «МОНОЛІТ» опублікувало інформацію про доступність української версії Правил дорожнього руху з найсвіжішими змінами і доповненнями. Придбати нові ПДР України з останніми оновленнями можна на сайті інтернет-магазину «АВТОІНФОРМ96», в мережі магазинів «Епіцентр», а також на книжкових ринках України.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Половина водіїв відмовиться від автомобіля на користь безпілотного таксі — опитування

3 червня 2017, 16:10

Останні новини за сьогодні: