Новини / Бізнес / Ціни на свинину в першому кварталі сильні, але попит є ключовим фактором — Rabobank
5 лютого 2013, 12:13
Розмір шрифта: А А А

Ціни на свинину в першому кварталі сильні, але попит є ключовим фактором — Rabobank

Ціни на свинину в першому кварталі сильні, але попит є ключовим фактором - Rabobank, Rabobank, свинина, маржа, Девід Нельсон
Ціни на свинину в першому кварталі сильні, але попит є ключовим фактором — Rabobank

Згідно з новою доповіддю Rabobank про стан світового свинарського сектора, темпи зростання попиту на свинину є ключовим фактором для визначення рівня маржі промисловості в 2013 році, і багато в чому залежать від економічного зростання в країнах, що розвиваються.

Ціни на свинину в 2013 році почали торги на історично сильних рівнях, але робоча група Rabobank по глобальної продовольчої дослідженню Advisoryteam заявляє, що вона передбачає деяку слабкість в кінці 1 і 2 кварталів, у зв‘язку з тиском на виробництво і обмежений зростання світового споживання свинини.

За прогнозами експертів Rabobank, ціни на свинину в 2013 році будуть залежати від багатьох факторів, включаючи:

• зниження європейського виробництва через нових правил утримання тварин

• імпорт свинини і свиней в Китай

• питання про те, чи буде виробництво в США продовжувати розширюватися, незважаючи на сплеск витрат на корми.

Сильний попит з боку Китаю перед китайським Новим роком у лютому підтримує світові цін на свинину на початку 2013 року. Тим не менше, на думку аналітиків, рух цін в Китаї буде одним із ключових показників за рік, у міру наближення до 2-го кварталу; Rabobank прогнозує, що світові ціни на свинину можуть опинитися під невеликим тиском через зростання виробництва в Китаї, США, Бразилії та Росії, який, як очікується, буде вище, ніж зростання світового споживання.

Підвищення цін на свинину очікується і є необхідним аспектом в 2013 році, так як засуха в США і в Чорноморському регіоні в минулому році призвела до скорочення запасів кормових культур. Крім того, несприятливі погодні умови в основних країнах-виробниках свиней і раніше обмежують розширення виробництва. В даний час у світового аграрного виробництва просто немає права на помилку, а виробництво свинини і ціни на неї в другій половині 2013 року будуть сильно залежати від погоди і врожаю. Існує також невизначеність щодо темпів і масштабів дотримання заборони на утримання свиноматок у стійлах, нещодавно введеного в ЄС, який, за прогнозами Rabobank, призведе до скорочення поголів’я свиней, зберігаючи ціни на свинину в Європі досить високими.

Тим не менш, Rabobank прогнозує, що світові ціни буде на більш низькому середньому рівні, ніж прогнозувалося раніше, так як очікуване продовження росту витрат на корми — і, як наслідок, ліквідація свинячого стада — не відбулося, оскільки виробникам у США вдалося впоратися з ризиками за допомогою ф‘ючерсних контрактів.

Аналітик Rabobank Девід Нельсон коментує: «Незважаючи на більш високі витрати на корми, племінне свиняче стадо в США скромно, але розширилося, а великі фермерські господарства продовжують розвиватися швидкими темпами в Китаї, Росії та Бразилії. І, здається, існує лише обмежені можливості для значного збільшення цін на свинину, з урахуванням цього розширення. Китайських поставок свиней, по всій видимості, досить, але відновлення китайської економіки може стимулювати зростання попиту».

На розвинених ринках, основними проблемами стануть пом’якшення попиту і часто надлишкові виробничі потужності. Таким чином, стабільність поставок буде залишатися ключовим фактором успіху для підвищення продуктивності свинарства в цьому році і за його межами.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Експорт української свинини втричі перевищує імпорт

16 квітня 2017, 14:22

Вартість свинини в Україні суттєво зміниться

2 лютого 2017, 17:36

Ще одна країна відмовилася від української свинини

28 вересня 2016, 20:02

Останні новини за сьогодні: