Новини / Бізнес / Думка: повноваження Нацбанку потрібно було розширювати давно
19 липня 2011, 19:54
Розмір шрифта: А А А

Думка: повноваження Нацбанку потрібно було розширювати давно

Думка: повноваження Нацбанку потрібно було розширювати давно, валютний контроль, Національний Банк, Олександр Охрименко, іноземна валюта
Думка: повноваження Нацбанку потрібно було розширювати давно

Однією з ключових норм законопроекту «Про валютне регулювання та валютний контроль» є розширення повноважень Центробанку: у разі виникнення проблем платіжного балансу НБУ зможе зобов‘язати всіх резидентів продавати до 50% валютних коштів, одержуваних від нерезидентів. Про це розповів президент Українського аналітичного центру, кандидат економічних наук Олександр Охріменко.

«Це давно потрібно було зробити. Ті проблеми, які виникли у нас в 2008 році, в результаті того, що у нас не було цієї вимоги, у нас була ця проблема. Можна тоді було не допустити такої божевільної девальвації гривні, якщо б у НБУ була така можливість. Хоча, в 1998 році у НБУ була така можливість, але тоді не було законодавства. Потім, коли криза минула, цю можливість прибрали. І в 2008 році, Тимошенко це хотіла якраз внести, але її вибили і зробили дуже погано. Це не потрібно було завжди використовувати, але це дуже хороший спосіб стабілізувати валюту», — зазначив експерт.

Також, за словами Олександра Охріменка, новий законопроект приймають для того, щоб протистояти майбутній кризі.

«Це ж беруть на майбутні кризи! Криза ж буде!Ще там років 10 і знову буде криза. На сьогоднішній момент це не потрібно, але через 10 років це буде потрібно», — підсумував експерт.

Як повідомлялося раніше, в Мінекономрозвитку вирішили захистити валютний ринок Україна від зовнішнього впливу. За новими правилами, міжнародним системам грошових переказів буде дозволено відправляти іноземну валюту за кордон, але заборонено проводити внутрішньодержавні операції. Законопроект також зобов’язує зафіксувати всі ціни на товари при їх продажу в Україні виключно в гривні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: