Новини / Бізнес / Перемогу збірної Німеччини забезпечив аналіз великих даних
21 липня 2014, 10:50
Розмір шрифта: А А А

Перемогу збірної Німеччини забезпечив аналіз великих даних

Перемогу збірної Німеччини забезпечив аналіз великих даних, футбол, Німеччина, чемпіонат світу, Йенс Леманн
Перемогу збірної Німеччини забезпечив аналіз великих даних

Коли в 2006 році в Німеччині проходив Чемпіонат світу з футболу, воротаря Йенсу Леманну довелося перед чвертьфіналом вивчати пом‘яті, написані від руки паперові пам’ятки, щоб зрозуміти, як краще протидіяти аргентинським пенальтистам. Через вісім років команди Німеччини і Аргентини знову зустрілися але Чемпіонаті. Але в цей раз німці використали якісно новий інструмент, щоб вивчити майбутнього суперника і заздалегідь підготувати тактику боротьби.

Спільно зі знаменитою компанією-розробником SAP, Німецька Футбольна Асоціація (DBF) розробила спеціальний додаток Match Insights, призначене для аналізу великих даних: докладної інформації про поведінку кожного гравця німецької команди і їх суперників. Весь цей обсяг даних збирається з восьми камер спостереження, встановлених на стадіоні. Додаток здатне на основі отриманої інформації побудувати візуальну симуляцію конкретної гри і всілякі графіки. Тренери і гравці можуть у будь-який момент переглянути докладні дані на смартфонах і планшетах і проаналізувати різні ситуації, що виникають на полі. Це допомагає заздалегідь вивчити звички і особливості поведінки кожного гравця команди-суперника і розробити ті чи інші відповідні заходи.

Ігрове поле містить віртуальної сіткою, а кожен гравець отримує унікальний ідентифікатор, що дозволяє відслідковувати переміщення кожного учасника. Реєструються різні параметри гравців: кількість торкань, середній час володіння м‘ячем, пройдена дистанція, швидкість бігу і зміни напряму руху, і багато іншого.

Одним з важливих моментів у підготовці німецької команди до Чемпіонату стало збільшення швидкості передач м’яча. Завдяки Match Insights, середній час володіння м‘ячем вдалося знизити з 3,4 секунд у 2010 році до 1,1 секунди в 2014. «Уявіть собі: за 10 хвилин 10 гравців з трьома м’ячами здатні згенерувати понад 7 млн мікрособитій для подальшого аналізу», говорить Олівер Бирхоф, менеджер німецької збірної.

Крім аналізу ефективності кожного гравця, Match Insights може допомогти виявити сильні і слабкі сторони супротивника. Для цього програма створює цифрові досьє.

Незважаючи на те, що програма ще проходить доопрацювання, успіхи збірної Німеччини цілком дозволяють говорити про ефективність нового аналітичного інструменту. SAP планує поширювати Match Insights і в інших футбольних клубах. Більш того, розробник збирається включити в майбутні версії додатка аналіз психологічних і медичних показників, інформації з тренувань і різних змагань, що дозволить підняти ефективність програми на новий рівень.

Схоже, футбол очікує своєрідна «гонка озброєнь».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україні пообіцяли черговий кредит

3 квітня 2017, 15:09

Останні новини за сьогодні: