Новини / Бізнес / Вкладникам полегшать повернення грошей
11 січня 2017, 11:25
Розмір шрифта: А А А

Вкладникам полегшать повернення грошей

Вкладникам полегшать повернення грошей, фонд гарантування вкладів, вкладники, виплати, депозити
Вкладникам полегшать повернення грошей

Фонд гарантування вкладів готується почати виплату депозитів клієнтам збанкрутілих установ через всі банки-агенти, а не лише кількох партнерів. Вкладникам це прискорить процес отримання назад своїх заощаджень – вони зможуть їх отримувати в тому ж банку, в якому вони хотіли б їх розмістити на депозит

Гарантія ходить за клієнтом

Фонд гарантування вкладів фізосіб в 2017 році запровадить новий механізм виплати компенсації депозитів постраждалим вкладникам банків-банкрутів. Замість нинішньої схеми виплати через спеціально відібрані Фондом кілька банків-агентів (від одного до десяти), кожен з яких монопольно обслуговує виплати у визначеній області або в цілому регіоні, вкладники зможуть отримати повернення своїх грошей через будь-який банк-агент, який вони самі виберуть. «У новій організаційно-технічній системі реалізується технологія процесів обліку здійснення виплат гарантованих сум відшкодувань вкладникам, зокрема, в режимі онлайн, а також вирішуються завдання оперативного управління і контролю за виплатами», – пояснили у Фонді.

Дата запуску нової системи не називається, оскільки її тестування ще не завершено. «В залежності від часу приєднання банків-агентів до тестування різні банки перебувають на різних етапах процесу. Зокрема, деякі банки-агенти вже закінчили процес тестування. Здійснення реальних виплат відшкодувань вкладникам через Систему буде реалізовано після державної реєстрації в Міністерстві юстиції відповідних регуляторних актів. В даний час проекти регуляторних актів вже передані в Мін’юст для держреєстрації. Після проведення пілотного проекту в Систему будуть завантажуватися бази даних всіх неплатоспроможних банків», – повідомили FinClub в прес-службі Фонду гарантування вкладів. Це означає, що за новою системою будуть проводитися виплати як нових банків-банкрутів, так і «старих» – за тим клієнтам, які ще не встигли отримати свої гарантовані державою до 200 тис. грн.

Вкладникам стане простіше

Це значно розширить мережу пунктів виплат: вкладник зможе вибрати для отримання коштів найближче до нього відділення або відділення банку, якому він довіряє. «Якщо зараз вкладник може звернутися тільки в один конкретний банк, то після впровадження Системи він зможе звертатися в будь-який банк, який є банком-агентом Фонду і підключений до Системи», – підкреслили у Фонді.

У Фонді не кажуть, скільки банків з діючих 95 є його агентами, але пообіцяли потім опублікувати на сайті список банків-агентів. «Система в автоматичному режимі відстежує виплату по конкретних вкладах і не дозволить зробити повторну виплату», – повідомили у ФГВФО.

Зараз виплати починаються через сім днів після визнання банку неплатоспроможним. І при банкрутстві великих банків нерідко в банках-агентах виникали черги, як у випадку з Дельта Банком, з бажаючих швидко отримати виплату. Через це люди не могли забрати свої заощадження протягом декількох днів, а записувалися на конкретний день у майбутньому. Крім того, вкладники скаржилися, що деякі банки-агенти не хотіли виплачувати їм кошти готівкою, а пропонували зарахувати їх на поточний або депозитний рахунок у банку-агенті. Нова система виплат повинна звести до нуля ймовірність таких проблем.

Агенти втратять переваги

Досі для виплат Фонд відбирав кілька банків. В залежності від розміру збанкрутілого банку виплатами його депозитів займалося близько трьох-шести банків-агентів. Їм така робота давала значну перевагу, бо багато вкладників не забирали гроші, а залишали їх на рахунках. Наприклад, ПУМБ в 2015 році говорив про розміщення у себе понад 30% виплачених Фондом коштів. «Коли ми виплачували людям кошти від Фонду гарантування вкладів, значна кількість цих вкладників стали нашими клієнтами», – відзначає старший радник Альфа-банку Роман Шпек.

Тепер список банків-агентів буде більшим, і їм не вдасться монопольно нарощувати депозитні портфелі за рахунок збанкрутілих конкурентів. Це вплине на вартість ресурсів. «Високі ставки в країні викликані двома причинами: або це проблеми з ліквідністю, або це якась цікава бізнес-модель, при якій банку вдається заробити, тобто кредитування», – говорить заступник голови правління Банку Форвард Дмитро Яковлєв.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Скільки грошей українці зберігають на депозитах

4 червня 2017, 20:15

Держбанки завищують ставки, щоб залучити депозити українців — НБУ

11 травня 2017, 14:01

Останні новини за сьогодні: