Новини / Бізнес / Дорогі сигарети обійдуться українцям ще дорожче
10 березня 2016, 12:18
Розмір шрифта: А А А

Дорогі сигарети обійдуться українцям ще дорожче

Дорогі сигарети обійдуться українцям ще дорожче, ціни, сигарети, акциз, тютюнові вироби
Дорогі сигарети обійдуться українцям ще дорожче

Уряд знову має намір підняти ціни на сигарети – за рахунок чергового підвищення акцизів.

Фіксовану частину тютюнового акцизу вже підвищили на 40% на початку цього року. Тепер мова йде про підвищення адвалорної ставки акцизу, яка обчислюється у відсотках від митної вартості товарів. Мінфін запропонував депутатам підняти цю ставку з 12% до 15% від максимальної роздрібної ціни.

Зараз учасники тютюнового ринку активно дискутують, що краще – підвищити адвалорну частину акцизу або залишити мінімальну роздрібну ціну на сигарети.

Мінімальну роздрібну ціну на тютюнову продукцію Рада встановила на початку цього року. Правда, при цьому депутати “забули” затвердити відповідний порядок її визначення та застосування. А вже в лютому уряд і зовсім відмовився від “мінімалки” – і підтримало законопроект про збільшення адвалорної ставки акцизу.

Одночасно продовжує діяти податкова норма про введення мінімальної роздрібної ціни. При цьому немає навіть проекту закону про її скасування.

Якщо законопроект про адвалорну ставку все-таки приймуть, то відразу істотно підвищиться ціна на сигарети, які сьогодні коштують більше 17,9 грн. За оцінками експертів, пачка дорогих сигарет в роздробі подорожчає відразу на 60-80 копійок. Зате ціни на дешевші сигарети залишаться колишніми.

Сьогодні свої інтереси активно лобіюють виробники як дорогих, так і дешевих сигарет. До кого прислухається Мінфін – поки не ясно.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Навіщо забороняти авто на єврономерах

26 травня 2017, 15:52

Мінус сигарета

23 травня 2017, 12:53

Експерти сказали, коли українцям чекати на дешеві овочі

9 травня 2017, 14:42

Останні новини за сьогодні: