Новини / Бізнес / Українців зобов’яжуть декларувати доходи
21 листопада 2013, 11:27
Розмір шрифта: А А А

Українців зобов’яжуть декларувати доходи

Українців зобов’яжуть декларувати доходи, загальне декларування доходів, податки, Олександр Клименко, акциз, вантажні автомобілі
Українців зобов’яжуть декларувати доходи

Щорічно звітувати перед державою доведеться навіть деяким пенсіонерам.

Міністр доходів зборів Олександр Клименко розповів про плани відомства щодо введення загального декларування доходів населення. Пов‘язано це з тим, що, на думку відомства, громадяни щорічно не платять податки на суму від 23 до 49 млрд грн.

 — До кінця 2013 року на громадське обговорення буде винесено кілька моделей загальнообов’язкового декларування доходів, — розповів міністр в інтерв‘ю агентству «Інтефракс-Україна». — Ми орієнтуємося на те, щоб зробити процес декларування максимально простим. В ідеалі платнику достатньо буде зайти в електронний кабінет, де вже буде сформована декларація. Йому залишиться тільки підтвердити або скоригувати дані і відправити їх, поставивши електронний підпис. І відразу ж за допомогою інтернет-банкінгу заплатити гроші, витративши на всю процедуру не більше 10 хвилин.

При цьому, на думку міністра, якщо людина працює на одному підприємстві, то він може бути звільнений від обов’язку декларування. Такі громадяни зможуть дати доручення підприємству заповнювати його декларацію про доходи і направляти у Міндоходів.

У міністерстві обіцяють перевіряти чи всі громадяни внесли доходи в декларацію, навіть пенсіонери.

 — Природно, що до людини, котра отримує одну пенсію, у міністерства питань не буде, — каже Олександр Клименко в інтерв'ю. — Але тут теж не все однозначно. За нашими даними, в Україні 104 тис. громадян віком понад 65 років володіють інвестиційними активами на суму більше 43 млрд грн. Чи можемо ми в такому випадку виключити їх з декларування? Тут швидше треба говорити не про вік, а про джерело отримання доходів.

Крім того, у міністерстві розглядають можливість зниження розміру Єдиного соціального внеску, але поки не готові назвати його величину.

А в цей час

Перероблені мікроавтобуси обкладуть податком

Ще одна ініціатива Міністерства доходів і зборів полягає в тому, щоб обкласти акцизом вантажні автомобілі, переобладнані в легкові. Мова йде про мікроавтобусах, що в Україну завозять в якості вантажних, а потім вже переобладнують в легкові і ставлять на облік. Справа в тому, що податкові ставки по вантажним і легковим машинам у нас відрізняються і вигідніше проводити митне очищення машини, якщо вона вважається вантажівкою.

У разі прийняття такого законопроекту після вступу змін в силу з 1 січня 2015 року переобладнання машин в Україні втратить сенс. Адже при його переобладнанні доведеться платити податок як за імпорт легкового авто. За підрахунками Міндоходів, запровадження такого нововведення забезпечить держбюджету додатковими 300 млн грн. у рік. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: