Новини / Бізнес / Список основних валютних порушень
1 лютого 2013, 09:40
Розмір шрифта: А А А

Список основних валютних порушень

Список основних валютних порушень, валютне порушення, звіт, масові перевірки
Список основних валютних порушень

Як банки порушували валютне законодавство.

Forbes публікує акт перевірки великого банку, який порушував правила роботи на готівковому ринку.
30 січня 2013 Головне управління НБУ по м. Києву і Київській області розіслало банкам телеграму № 09-009/1880 (копією володіє Forbes), в якій попередило своїх підопічних про необхідність посилення контролю і «виконання заходів щодо виконання валютного законодавства».

Разом з телеграмою чиновники вислали і перелік найбільш поширених порушень валютного законодавства на трьох сторінках, складений на основі проведених восени минулого року масових перевірок на валютному ринку.

У числі найбільш популярних порушень — відмова фізичним особам в проведенні валютно-обмінних операцій за наявності в касі валюти, дроблення транзакцій з метою обійти обмеження на обмін (еквівалент 150 000 гривень на одного клієнта в день), перевищення цього ліміту, відмова в обміні валюти при відсутності платіжної картки банку (або вимога оформити карту). Крім того, НБУ викрив деякі банки в тому, що вони не проводили обов‘язковий продаж валютної виручки експортерів, і в багатьох інших «гріхах», в тому числі пов’язаних з подачею звітності.
Ще у вересні 2012 року, після обвалу курсу гривні, багато банків активно заробляли на валютних спекуляціях на готівковому ринку. Після того як Нацбанк покарав так званих спекулянтів, відсторонивши їх на час від валютного міжбанку, операції з готівковими доларами перемістилися на чорний ринок. В кінці вересня — початку жовтня купити долари або євро в касі банку було практично неможливо. Левова частка валюти продавалась банками так званим оптовикам, які заробляли в період ажіотажу по 15-20 копійок на $ 1.

Потім в хід пішли адміністративні важелі. Зокрема, НБУ провів масові перевірки виконання банками валютного законодавства. Іноді до цього процесу підключалися і підрозділи МВС.
Перевіряючі вилучали в касах банків документацію і навіть записи відеоспостереження, щоб зіставити, чи відповідають записи в документах реальному трафіку клієнтів. Як з'ясувалося, іноді ці речі не збігалися. Forbes публікує акт перевірки одного великого банку, в якому повідомляється, що саме виявили контролери під час перевірок і яким чином банки переправляли валюту на чорний ринок.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Uber розповів про перші результати роботи в Києві

6 липня 2016, 18:11

Гройсман: Уряд започатковує нову традицію

4 липня 2016, 17:12

Google запустив перевірку ефективності сайту з безкоштовним докладним звітом і підказками

10 червня 2016, 11:19

Останні новини за сьогодні: