Новини / Бізнес / Укрзалізниця відхрещується від туалетів за мільйон
5 квітня 2017, 19:25
Розмір шрифта: А А А

Укрзалізниця відхрещується від туалетів за мільйон

Укрзалізниця відхрещується від туалетів за мільйон, Укрзалізниця, тендер, система ProZorro
Укрзалізниця відхрещується від туалетів за мільйон

Очікувана вартість туалетних комплексів для пасажирських вагонів вказана у тендері на основі моніторингу цін виробників.

«Укрзалізниця не встановлює ціну на вакуумні туалетні комплекси закритого типу — її формують виробники цього обладнання. В оголошенні про проведення відкритих торгів у системі Prozorro очікувана вартість вказана саме на підставі моніторингу цінових пропозицій виробників. До того ж процедура закупівлі передбачає проведення аукціону, під час якого можливе зниження ціни», — наголошується в повідомленні.

Як пояснили в Укрзалізниці, туалетні комплекси закритого типу – це екологічні системи, які складаються з багатьох елементів: двох унітазних блоків, електронної панелі керування даного комплексу, компресору, ресиверу, вакуумного всмоктувача, тенів обігріву баків, двох баків з накопичення відходів. Крім того, до комплекту входить підлога та комплект кріплень для підлоги, унітазів та баків.«Актуальні ринкові ціни наразі у виробників: ТОВ «МДС» – 1068,5 тис. грн з ПДВ, ТОВ «НВП «Ріст» – 1207 тис. грн з ПДВ, ПЕСА «Бидгощ» – 1290 тис. грн з ПДВ. Аналоги іноземного виробництва коштують в середньому 1,3 млн грн. Остаточна вартість предмету закупівлі буде визначена після проведення аукціону з його переможцем та проведення роботи зі зниження вартості предмету закупівлі. Аналогічні туалетні комплекси працюють у літаках, а також при будівництві нових пасажирських вагонів (ПАТ «КВБЗ») та при виконанні капітально-відновлювального ремонту в умовах Дніпропетровського та Харківського заводів», — зазначили в прес-службі.

Як стверджують в УЗ, туалети нового типу будуть дуже зручними, адже санітарні кімнати під час руху поїзда та зупинок працюватимуть постійно, не зачиняються у санітарних зонах. У плацкартних вагонах, якими користується велика кількість людей, Укрзалізниця для підвищення сервісу вирішила встановити такі комплекси вперше. Вони хоча і більш затратні за звичайні туалети відкритого типу, але екологічні, сучасні, більш зручні та слугують понад 20 років.

«Оскільки замінити на сучасні туалетні системи Укрзалізниця планує у ході комплексно-відновлювального ремонту 250 плацкартних вагонах на українських заводах, то вимогою до обладнання є сертифікат якості та досвід використання системи на залізницях України не менше 3 років, а також наявність у виробника погодженої конструкторської документації», — підкреслили в прес-службі.

В Укрзалізниці пояснили, що були змушені встановити досить високі ціни в тендері, аби в торгах узяли участь якомога більше учасників.

«Минулого року були неодноразові спроби закупити аналогічні туалетні комплекси для використання їх при виконанні капітально-відновлювального ремонту купейних вагонів. Однак торги на їх закупівлю не відбулися саме через відсутність учасників. Однією з основних причин виробники назвали занизьку очікувану вартість предмету закупівлі (на рівні 910 тис. грн з ПДВ). Саме для уникнення зриву конкурсних торгів, орієнтуючись на ціни виробників, була визначена очікувана вартість на рівні 1079 тис. грн. з ПДВ за комплект», — йдеться в повідомленні УЗ.

Нагадаємо, прийом пропозицій конкурсних торгів у системі Prozorro розпочато 30.03.2017, закінчення — 04.05.2017. Дата проведення аукціону – 09.06.2017. Очікувана вартість предмету закупівлі – 250 туалетів на суму 269 850 000 грн з ПДВ.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  В Укрзалізниці сказали, на які потяги подорожчають квитки

  31 травня 2017, 16:14

  Укрзалізниця не збирається припиняти пасажирське сполучення з РФ

  25 травня 2017, 16:32

  Останні новини за сьогодні: