Новини / Бізнес / З 1 січня в Україні скасують реєстрацію баз персональних даних
25 липня 2013, 08:00
Розмір шрифта: А А А

З 1 січня в Україні скасують реєстрацію баз персональних даних

З 1 січня в Україні скасують реєстрацію баз персональних даних, реєстрація баз даних, захист персональних даних, штраф
З 1 січня в Україні скасують реєстрацію баз персональних даних

23 липня президент Віктор Янукович підписав закон № 2836, прийнятий парламентом у травні цього року. Таким чином, обов‘язкова реєстрація баз персональних даних скасовується, але державний реєстр таких баз, а також заяви на реєстрацію знищувати не будуть.

Згідно з нормами закону, з 1 січня 2014 нагляд за дотриманням законів у сфері захисту персональних даних передадуть уповноваженому Верховної Ради з прав людини, а також судам. Уповноважений розглядатиме скарги та звернення, пов’язані з персональними даними, проводитиме перевірки. Зараз ці функції виконує Держслужба із захисту персональних даних. У уповноваженого буде свій сайт.

Ст. 9 закону про захист персональних даних, яка раніше описувала реєстрацію баз персональних даних, тепер присвячена тому, як і коли власник бази персональних даних повідомляє про обробку персональних даних уповноваженому. За законом власник бази повинен повідомляти уповноваженому про обробку даних у разі, коли ця обробка «представляє особливий ризик для прав і свобод суб‘єктів даних», протягом півроку після того, як закон набуде чинності. Таким чином, якщо закон буде підписаний, з власників баз даних з Нового року знімається обов’язок їх реєструвати.

У порівнянні з редакцією закону, прийнятій ВР у травні, в остаточному тексті немає вимоги знищити реєстр баз персональних даних. Ця вимога прибрали відповідно до зауважень президента. У коментарях президента до закону вказано, що державний реєстр баз персональних даних та заяви на реєстрацію не повинні знищуватися, а повинні бути передані уповноваженому з прав людини. Адже реєстр працює з 1 липня 2011 року і в ньому накопичена значна інформація, яка може допомогти в захисті персональних даних.

Закон про захист персональних даних був прийнятий в 2010 році. Деякі його норми, зокрема — припис обов‘язково реєструвати бази персональних даних, неясне для ринку визначення «персональних даних» — викликали бурхливе обговорення. Обов’язкову реєстрацію баз даних, а також введення штрафів за порушення закону навіть довелося переносити, оскільки не всі розуміли, як правильно це потрібно робити.

За приблизними оцінками, зареєструвати бази даних повинні були близько 2 млн українських компаній і організацій. У Держслужбі з захисту персональних даних було зареєстровано декілька десятків тисяч баз. У Держслужбі розповідали, що коли штрафи за порушення закону повинні були вступити в силу, відомство було завалено мішками з листами на реєстрацію. Заявки оброблялися в ручному режимі, багато доводилося відхиляти, оскільки заявники заповнювали документи поспіхом, що дуже гальмувало процес реєстрації.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

  31 травня 2017, 16:18

  Банкам заборонили огульно штрафувати українців

  17 травня 2017, 15:55

  Париж оштрафував Facebook за зловживання даними користувачів

  17 травня 2017, 09:43

  Останні новини за сьогодні: