Новини / Бізнес / Після морозів очікується подорожчання картоплі на 25%
13 листопада 2012, 09:06
Розмір шрифта: А А А

Після морозів очікується подорожчання картоплі на 25%

Після морозів очікується подорожчання картоплі на 25%, картопля, Ціна, Ігор Стрелюк
Після морозів очікується подорожчання картоплі на 25%

До нового року роздрібна ціна на картоплю буде стабільною, але коли несподівано вдарять морози, то можливе підвищення вартості продукту. Про це повідомляють Подробиці.

Таку думку висловив експерт плодоовочевого ринку Українського клубу аграрного бізнесу Ігор Стрелюк.

Експерт розповів, що закупівельній ціні в промислових господарствах вже нікуди знижуватися, тому що сьогодні вона на рівні собівартості, становить від 1-1,4 гривень за кілограм залежно від технології виробництва.

«Виробники стратегічно побачили, що високої ціни до нового року не буде, тому розуміють, що її потрібно продавати. Я думаю, що багато підприємств цього року займуть стратегію поступовоїгопродажу за ринковою ціною. Але ціна 1,2-1,3 гривень до нового року буде триматися. Хоча можливе підвищення, коли несподівано вдарять морози. Велику роль відіграє в зимовий період негода», — зазначив він.

Стрелюк пояснив, що якщо сьогодні картоплю можна перевозити вантажним автомобілем під тентом, то коли вдарять морози, потрібно буде возити всю плодоовочеву продукцію в основному в утеплених фурах. І відповідно, вартість транспортування буде рости, і собівартість може підвищитися на 25%.

«Хоча не завжди, коли зростають витрати, у нас піднімається на цей відсоток ціна», — зазначив експерт.

Також, за його словами, не буде рости закупівельна ціна на картоплю, вирощену в господарствах населення. Тобто, вартість другого хліба буде триматися майже весь сезон на рівні 80 копійок за кілограм, 7-8 гривень за відро.

У той же час роздрібна ціна на картоплю, підкреслив Стрелюк, є специфічною. Якщо супермаркети продають продукт близько 2 гривень за кілограм, то на невеликих ринках вона іноді коливається від 2 до 4,5 гривень за кілограм.

На уточнення кореспондента, все ж чи буде рости роздрібна ціна картоплі на організованих ринках до нового року, Стрелюк відповів: «Все залежить від попиту. Сьогодні люди настільки спокійні, що у нас є достатньо овочів, тому немає ніякого ажіотажу. А немає ажіотажу — немає різких стрибків цін на овочеву продукцію, в тому числі на картоплю. До нового року ціна на картоплю буде стабільною».

За повідомленням Міністерства аграрної політики і продовольства, в цьому році українські аграрії планують зібрати близько 22,41 млн. тонн.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: