Новини / Бізнес / Перельоти по Україні можуть подешевшати
19 липня 2011, 10:10
Розмір шрифта: А А А

Перельоти по Україні можуть подешевшати

Перельоти по Україні можуть подешевшати, українські авіаперевізники, Міністерство інфраструктури, Борис Колесников, внутрішні рейси
Перельоти по Україні можуть подешевшати

Українські авіаперевізники і Міністерство інфраструктури домовляються про взаємне зниження тарифів на рейсах усередині країни. Вчора віце-прем‘єр Борис Колесников заявив, що якщо авіакомпанії зменшать свої тарифи, міністерство знизить для них ставки аеронавігаційного і наземного обслуговування. А в Антимонопольному комітеті уточнюють, що перевізники повинні скоротити розцінки приблизно на 15-20%, щоб уникнути чималих штрафних санкцій. Про це пише Комерсант-Україна в статті «Авіакомпанії ведуть на зниження».

У Мінінфраструктури готові зменшити тарифи на обслуговування авіакомпаній в аеропортах і повітряному просторі в обмін на зниження перевізниками цін на авіарейси всередині України, заявив учора Колесников. За його словами, така схема вже опрацьовується, а зниження цін і тарифів очікується не раніше наступного літньої навігації (почнеться 27 березня 2012 року).

Заяви передувала відбулася минулого тижня зустріч представників Антимонопольного комітету та авіакомпаній «АероСвіт», «Дніпроавіа» і «Міжнародні авіалінії України»(МАУ), а також Державіаслужби, аеропорту«Бориспіль «і держпідприємства обслуговування повітряного руху» Украерорух». Учасники наради домовилися представити до комітету пропозиції щодо удосконалення тарифоутворення на авіаперевезення, а АМКУ пообіцяв не штрафувати авіакомпанії, якщо вони знизять ціни на перельоти всередині країни. Так, «Дніпроавіа» може отримати штраф у розмірі близько 120 млн. грн.за зловживання монопольним становищем, говорили в комітеті.

За попередніми підрахунками АМКУ, авіакомпанії повинні знизити тарифи на внутрішньоукраїнські перевезення на 15-20%. «Зараз, крім» Дніпроавіа «, у нас порушено справи щодо інших авіакомпаній, які завищують ціни», — Сказав перший заступник глави комітету Рафаель Кузьмін.

В авіакомпаніях кажуть, що готові піти назустріч міністерству. «Якщо будуть скорочені витрати на внутрішні рейси, це призведе до зниження тарифів. Все буде залежати від того, наскільки і які витрати будуть знижені і в які терміни», — Заявив президент МАУ Юрій Мірошников. Але зменшення ставок аеронавігації та аеропортових зборів недостатньо для істотного зниження цін. «Ми також рекомендуємо міністерству ввести нульову ставку ПДВ на внутрішньому ринку або значно її знизити — вона підвищує вартість внутрішніх перевезень порівняно з міжнародними майже на 20%», — зазначив помічник гендиректора«АероСвіту»із зв’язків з громадськістю Сергій Куций. За словами гендиректора авіакомпанії «Windrose» Володимира Каменчука, основну частку — понад 50% — в собівартості перевезень становить паливо. Частка відрахувань аеропорту — ще близько 15%, «Украероруху» — 5-6%. «Навіть якщо знизити ці ставки на 20%, квитки можуть подешевшати максимум на 5%», — говорить Каменчук.

Вартість квитків на внутрішніх рейсах справді висока. Найдорожчим напрямком є ??Київ-Івано-Франківськ — квитки «АероСвіту» в обидва кінці коштують $ 197-284. Вартість квитків на рейс Київ-Донецьк — $ 139-175 у «АероСвіту» і $ 150-174 у МАУ; на рейс Київ-Львів — $ 173-224 у «АероСвіту» і $ 112-160 у МАУ. Набагато дешевше квитки до Одеси — $ 54,8 у «АероСвіту»і $ 100,6 у МАУ.

Справа в тому, що внутрішньоукраїнські рейси є дуже дорогими для самих авіакомпаній через ціни на паливо і податків, вважає Каменчук: «На них немає постійних пасажирів, вони гірше завантажуються. Крім того, платоспроможність населення не дозволяє цим рейсам бути рентабельними». Експерт Центру політичного і економічного аналізу Ірина Кава вважає, що для зниження тарифів на внутрішньоукраїнські перельоти необхідно розвивати конкуренцію: «Адміністративні кроки не дадуть бажаного результату. Максимум, до чого може привести зниження тарифів міністерством, — це до якихось акційними цінами на квитки».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні хочуть скасувати всі податки на деякі автомобілі

8 травня 2017, 11:18

Останні новини за сьогодні: