Новини / Бізнес / PayPal планує запуск сервісу в Україні
6 грудня 2013, 14:25
Розмір шрифта: А А А

PayPal планує запуск сервісу в Україні

PayPal планує запуск сервісу в Україні, PayPal, запуск сервісу, Коррадо Томассон, банківська ліцензія, електронні платежі
PayPal планує запуск сервісу в Україні

Компанія PayPal активно працює над запуском сервісу в Україні. Про це AIN.UA розповів Коррадо Томассон, керівник з розвитку компанії в Європі, на Середньому Сході і в Африці. За його словами, наша країна — на першому місці в СНД, де компанія планує відкрити повноцінне представництво. У вересні 2013 року запустився сервіс в Росії.

«Зараз нам потрібно тільки отримати банківську ліцензію на процесинги електронних платежів, і ми цим активно займаємося — у нас в Україні є люди, які працюють над локальним запуском. В Євросоюзі і США з ліцензуванням простіше — там достатньо отримати одну ліцензію, яка дозволяє працювати відразу в декількох країнах або штатах. А в СНД необхідно отримати ліцензії у кожної з країн окремо», — розповів Томассон, додавши, що вступ України в Європейський Союз могло б прискорити цей процес.

Поки PayPal в Україні, як висловився Томассон, «представлений не повністю». Відсутність дозволу означає, що українські користувачі не можуть виводити кошти зі своїх рахунків в даній платіжній системі, але можуть поповнювати їх за допомогою банківських карт і оплачувати покупки в закордонних інтернет-магазинах.

Процес ліцензування в Росії зайняв два роки — про це представники компанії розповіли навесні, коли дозвільні документи від Центробанку РФ нарешті були отримані. Все це час, керівництво платіжної системи переконував чиновників в ефективності роботи моделі PayPal в усьому світі. Очевидно, щось подібне відбувається і в Україні. Як раніше розповідав AIN.UA засновник і керівник української платіжної системи MoneXy, на отримання ліцензії компанія витратила 16 місяців, а історія боротьби Webmoney з НБУ і зовсім стала притчею во язицех.

Однак Джонатан Ромлі, колишній віце-президент Viewdle і СЕО компанії Avarla, яка допомагає глобальним брендам виходити на український ринок електронної комерції, вважає, що PayPal навряд чи має сенс поспішати з запуском в Україні, а зволікання пов‘язані аж ніяк не з ліцензуванням. «Вони пізно схаменулися. Тут вже є як мінімум три сильних гравця — ніша зайнята. А «ПриватБанк» контролює половину ринку платіжних карт — якщо банк не захоче співпрацювати з PayPal, то вони відразу втрачають величезну частку ринку. Єдиний варіант, який залишається — спробувати купити LiqPay (система електронних грошей «Приватбанку» — ред.), але навряд чи на такому ринку, як в Україні, доцільно робити покупки», — розповів Ромлі обозревателю AIN.UA.

Втім, Томассон питання конкуренції не збентежив. «Є багато ринків з вже сформованою інфраструктурою електронних платежів, на яких представлені сильні локальні гравці. Наприклад, у Росії такий гравець — це «Яндекс.Деньги». Вони надають послуги, які дуже схожі на те, що дає PayPal. Але конкуренція — це добре. Добре, коли клієнти і мерчанты можуть вибирати, якою системою користуватися. І в кожній країні у нас різні труднощі, які ми намагаємося долати», — пояснив представник PayPal.

Основні виклики для PayPal в Україні полягають в тому, що мобільні платежі все ще дуже нерозвинені через відсутність сучасних стандартів передачі даних 3G і 4G. Але за словами СЕО modnaKasta Андрія Логвина, зростання в цьому сегменті спостерігається значний. «За останній рік кількість мобільних платежів в modnaKasta зросла з 3% до 15%. Це досить сильна динаміка. Якщо говорити про оплату банківськими картками, то за рік кількість транзакцій зросла з 2-3% до 9%», — заявив Андрій, додавши, що переважно онлайн-оплату здійснюють кияни.

А ще PayPal вже давно облюбував українських програмістів. Нагадаємо, в березні 2013 року PayPal оголосив про набір українських розробників у штат компанії в Берліні. Всього планувалося набрати 14 осіб. У компанії обіцяли допомогу з переїздом в Берлін, в тому числі, з оформленням візи для співробітника і сім’ї, консультації по податках і т.д. Вже тоді в PayPal не виключали можливості і надалі шукати співробітників в Україні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: