Новини / Бізнес / Скільки в Україні пенсіонерів: чому так мало чоловіків доживають до пенсії
23 березня 2017, 10:16
Розмір шрифта: А А А

Скільки в Україні пенсіонерів: чому так мало чоловіків доживають до пенсії

Скільки в Україні пенсіонерів: чому так мало чоловіків доживають до пенсії, пенсія, жінки, чоловіки
Скільки в Україні пенсіонерів: чому так мало чоловіків доживають до пенсії

На даний час пенсію отримують 7,5 мільйонів жінок і лише 4,4 мільйона чоловіків

Пенсію в Україні отримують 11,9 мільйонів осіб, повідомили в ПФ. За останні кілька років кількість пенсіонерів значно скоротилася, пов'язано це з анексією Криму Росією та тимчасовою втратою контролю над окремими регіонами Донецької і Луганської областей. Правда, разом з пенсіонерами на окупованих територіях залишилися і працездатні українці, велика частина яких перестала платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
Далеко не всі пенсіонери старше 55 років. За вислугою років на «заслужений відпочинок» виходять вчителі, деякі медики, шахтарі, військові, правоохоронці і т. д. Таких в Україні – 693 тисячі осіб. Соціальні пенсії (946 гривень) отримують 94,7 тисячі осіб – це ті, хто більшу частину життя працював неофіційно (або взагалі не працював). Найчисленніша категорія – пенсіонери за віком, їх більше 9,1 мільйона осіб.

Найбільше пенсіонерів за віком
Більшість українських пенсіонерів – жінки. Як пояснюють в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. Птухи, середня тривалість життя чоловіка в Україні майже на десять років менше, ніж жінки. Ризик для українця померти у віці до 60 років – 40%, в той час як у Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. На даний час пенсію отримують 7,5 мільйонів жінок і лише 4,4 мільйона чоловіків.
«Біологічні фактори пояснюють 3-річну різницю, інші 7-8 років обумовлені соціально-економічними та психологічними відмінностями. Чоловіки, мабуть, більше випивають, частіше палять, менше займаються фізкультурою, частіше працюють у шкідливих і небезпечних умовах, надто пізно звертаються до медиків… Потрібно врахувати і високу смертність у ДТП», – розповідає директор інституту, професор Елла Лібанова.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

  2 червня 2017, 15:15

  Трудових мігрантів можуть змусити платити в Пенсійний фонд

  1 червня 2017, 20:57

  Останні новини за сьогодні: