Новини / Бізнес / Депутати підтримали приватизацію гуртожитків
8 липня 2011, 19:53
Розмір шрифта: А А А

Депутати підтримали приватизацію гуртожитків

Депутати підтримали приватизацію гуртожитків, Верховна Рада, гуртожиток, приватизація, мораторій
Депутати підтримали приватизацію гуртожитків

Верховна Рада удосконалила правове регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. Відповідні зміни до законодавства у п'ятницю в першому читанні підтримали 285 народних депутатів.

За словами голови парламенту Володимира Литвина, парламент продовжить розгляд даного законопроекту на наступній сесії, починаючи з вересня.

У законопроекті пропонується уточнити, що приватизація житла в гуртожитках здійснюється його жителями, що потребують соціального захисту, не мають іншого житла, які проживають у гуртожитку на законних підставах. Відповідно до законопроекту, приватизація житла в гуртожитках стосується всіх житлових приміщень — житлових кімнат, житлових блоків, житлових секцій.

У законопроекті пропонується доповнити перелік гуртожитків, на які не поширюється дія цього закону, гуртожитками військових формувань та державних навчальних закладів. У законопроекті також пропонується збільшити передбачений законом термін передачі гуртожитків у комунальну власність від 3 до 6 років, а також уточнити, що передача гуртожитків у комунальну власність повинна здійснюватися відповідно до державної програми передачі гуртожитків у власність теріторіальних громад.

Законопроектом пропонується продовжити до 6 років термін дії мораторію на виселення мешканців гуртожитків, на яких поширюється дія цього закону, а також на відчуження гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, установ організацій незалежно від форм зобстоювання.

У документі пропонується встановити, що гуртожитки, які були передані до статутних фондів організацій, утворених в процесі приватизації, в яких держава є власником більш 50% статутного капіталу, вилучаються зі статутного капіталу таких організацій і передаються у власність територіальних прощин на безкомпенсаційній основі. Якщо ж держава є власником менше 50% статутного капіталу або не має частки в статутному капіталі, гуртожитки вилучаються зі статутного капіталу таких організацій на компенсаційній основі.

Законопроектом пропонується доручити Кабінету міністрів України протягом 3 років у разі прийняття цього закону забезпечити розробку та поновлення технічної документації на гуртожитки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

«Приват» виходить на ринок лотерей — джерело

1 червня 2017, 21:11

У Раді хочуть українізувати газети і журнали

31 травня 2017, 16:31

Верховній Раді пропонують скасувати можливість застави для хабарників

29 травня 2017, 18:08

Останні новини за сьогодні: