Новини / Бізнес / Підключення будинку до світла коштуватиме $ 2,5 тисячі
20 березня 2013, 10:29
Розмір шрифта: А А А

Підключення будинку до світла коштуватиме $ 2,5 тисячі

Підключення будинку до світла коштуватиме $ 2,5 тисячі, приєднання до електромереж, споживачі, електродріт
Підключення будинку до світла коштуватиме $ 2,5 тисячі

Вчора вступила в дію методика розрахунку плати за приєднання до електромереж, яка була затверджена постановою НКРЕ від 12 лютого цього року.
У відповідності до методики, сплата всіх необхідних робіт по підключенню споживача до електропроводів буде здійснюватися з кишені самого споживача, а не з тарифу на передачу електроенергії для обленерго, розмір якого встановлює НКРЕ.

«Розробники методики виходили з того, що чинні електромережі будувалися для тих наявних споживачів, які вже є і які, по суті, ці електромережі вже оплатили. Однак чому вони повинні оплачувати зі своїх кишень підключення споживачів нових?», — Сказав «Вільній пресі» представник консалтингової компанії, що працює в енергетичній галузі.
Методика виділяє два види підключення до електромережі: стандартне і нестандартне.

Стандартне підключення — це приєднання тих споживачів, які розташовані по прямій лінії від джерела енергопостачання на відстані, що не перевищує 300 м і які диференціюються за приєднуваної потужності по трьох ступеням: до 16 кВт, від 16 до 50 і від 50 до 160 кВт. При стандартному підключенні споживачі оплачують лише ту потужність, яка їм необхідна.
При розрахунку плати при стандартному підключенні використовується базова ставка 950 гривень за 1 кВт без урахування ПДВ та інших податків. Якщо, приміром, власник будинку вирішить підключитися до електропостачання потужністю 5 кВт, йому доведеться викласти з кишені 6783 грн. Однак 5 кВт при сучасних стандартах електроспоживання може виявитися недостатньо, особливо для так званих «хатинок». Якщо підключати до електромережі будинок на 10 кВт, доведеться заплатити понад 13,5 тис. грн, на 15 кВт — більше 20 тис. грн, тобто близько $ 2,5 тис.

Однак усереднена по Україні ставка в 950 грн за кВт діятиме для споживачів з потужністю до 16 кВт недовго — тільки до 2014 року. Протягом 2013 обленерго повинні підрахувати, зібрати і передати в НКРЕ інформацію про реальну вартість підключення на території своїх регіонів, після чого Нацкомісія диференціює базові ставки по областях. Вся справа в тому, що собівартість спорудження електромереж в кожному регіоні різна. До прикладу, в гірських західноукраїнських областях вона в 1,5 рази вище, ніж в рівнинних. Тому і ціна за підключення буде в різних областях різна. Ще через пару років диференціюють по регіонах плату за приєднання споживачів потужністю до 50 кВт і до 60 кВт.

Що стосується нестандартного підключення, то тут плата буде визначатися в кожному індивідуальному випадку окремо.
Нестандартне приєднання відрізняється тим, що обленерго для забезпечення струмом нового споживача доведеться побудувати нові електропоставляющіе потужності, що перевищують необхідну для споживача-замовника потужність. У цьому випадку замовнику доведеться або брати кредит і сплачувати обленерго весь комплекс робіт або чекати, поки енергетики самі розширять прилеглу мережеву інфраструктуру за допомогою реалізації своїх інвестиційних планів.

В цілому, як стверджують експерти, введена методика, при всій своїй недоробленості, націлена на спрощення та стандартизацію процедури підключення споживачів до електромереж у відповідності з європейськими стандартами.

Однак як буде на практиці — покаже час. Поки час показав, що споживачеві, який стикався при підключенні до проводів з монополістом обленерго, доводилося часто не солодко. Особливо нашумілими є скандали при приєднанні до мереж домовласників на Київщині. Втім, як стверджують енергетики, виною тому була не зловмисність колишніх американських власників «АЕС — Київобленерго», а об'єктивний фактор у вигляді енергодефіцитних Київської області. А саме: в період будівельного буму «хатинок» в 30-кілометровій зоні навколо Києва в період з 2000 по 2008 роки, енергосистема виявилася неготовою до зростаючого попиту на електрику. Однак, виходячи з нинішнього соціально-економічного стану країни, повторного буму на підключення до проводів в найближчі роки не передбачається.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (9)

 • Анонімно 30 березня 2013, 21:55 ссылка
  поможiть провести свiто
 • Анонімно 3 травня 2013, 22:33 ссылка
  шо за космос ціни
 • Анонімно 28 червня 2013, 21:20 ссылка
  А ЯКЩО РЕКОНСТРУКЦЫЯ БУДИНКУ
 • Анонімно 13 жовтня 2013, 20:16 ссылка
  да за таку ціну можна придбать вітро-електро-станцію і більше невідкого незалежать.
 • Анонімно 22 грудня 2013, 21:31 ссылка
  треба негайно знизити ціни в сусідной Росії ціна на підключення трифрзового лічильника 700рублів зрівняйте ціни про европу я нічого некажу та місце для будування надають вже з підведеною водою , газом,та світлом.
 • Анонімно 27 грудня 2013, 21:46 ссылка
  Янукович конченный тварь
 • matzcrorkz (анонімно) 3 серпня 2014, 21:34 ссылка
  xRZ8DY I appreciate you sharing this post.Much thanks again. Awesome.
 • matzcrorkz (анонімно) 4 серпня 2014, 22:58 ссылка
  3EK8CO I loved your blog post.Really thank you! Much obliged.
 • Анонімно 14 травня 2017, 23:56 ссылка
  Дибілізм
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стало відомо, хто найбільше платить за комуналку

1 червня 2017, 20:35

В Україні збираються заборонити молоко другого сорту

18 травня 2017, 15:09

В Україні введуть нові правила споживання газу

24 квітня 2017, 09:23

Українцям доведеться звітувати про споживання газу

22 квітня 2017, 13:14

Останні новини за сьогодні: